برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۰۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
وزیر خارجه فرانسه طی روزهای آتی وارد خاورمیانه شده و روز یکشنبه با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار خواهد کرد.
دولت فرانسه اعلام کرد که لوران فابیوس، وزیر خارجه این کشور طی روزهای آتی به منطقه خاورمیانه سفر خواهد کرد. این سفر درحالی صورت می‌گیرد که فرانسه به دنبال مطرح ساختن قطعنامه‌ای در شورای امنیت با هدف دستیابی به راه‌حل دو دولت و چارچوب زمانی برای عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از اراضی اشغالی است.

فابیوس که طراح این ایده به شمار می‌رود طبق برنامه قرار است روز یکشنبه و پس از سفر به مصر، اردن و فلسطین با بنیامین نتانیاهو دیدار کند. یک مقام دولتی اعلام کرد هنوز مشخص نیست که وی در این سفر پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی خود به شورای امنیت را به همراه خواهد داشت یا خیر.

نتانیاهو در نشست هفته گذشته هرتزلیا بدون اشاره به نام  فرانسه با هرگونه اقدام دراین مسیر به شدت مخالفت کرد. وی اعلام کرد تلاش برای تحمیل صلح از خارج به دو دلیل نتیجه نخواهد داشت. اسرائیل با آن مخالفت می‌کند و فلسطینیان از زمانی که متوجه شده‌اند ازطریق قطعنامه شورای امنیت به منافع به مراتب بیشتری نسبت به مذاکره با اسرائیل دست خواهند یافت در این مذاکرات حاضر نخواهند شد.

علاوه بر موضوع فلسطین فابیوس و نتانیاهو درباره موضوع هسته‌ای ایران نیز گفتگو خواهند کرد. موضع فرانسه در این خصوص از هر یک از اعضای گروه 1+5 به مراتب نزدیکتر به رژیم صهیونیستی است. یکی از مقامات فرانسه اعلام کرد که موضع فرانسه در اسرائیل مورد تایید قرار دارد.

در عین حال روابط میان رژیم صهیونیستی و آمریکا حال و روز چندان خوشی ندارد. روز گذشته نیز گزارشاتی مبنی بر دعوت اوباما از نتانیاهو برای سفر به واشنگتن مطرح شد که این موضوع سریعا از سوی دو طرف انکار شد.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: