برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۹۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴
در حال حاضر اگر قیمت پیشنهادی فروش هر متر مربع از یک واحد مسکونی کمتر از 4 میلیون تومان محاسبه شود، بر ارزان‌قیمت بودن واحد مذکور دلالت دارد؛ چراکه طبق بررسی‌های مرکز آمار اکنون متوسط قیمت هر متر مربع از یک واحد مسکونی در تهران، 4 میلیون تومان برآورد شده است.
روزنامه دنیای اقتصاد: ستون امروز نبض بازار از یکسو به معرفی تعدادی واحد مسکونی 100 متری ارزان‌قیمت که نرخ فروش هر مترشان کمتر از 4 میلیون تومان تعیین شده پرداخته است و همچنین به واحدهای دیگری که قیمت پیشنهادی فروش‌شان نسبت به قیمت واقعی کارشناسی شده در بازار مسکن منطقه‌شان پایین‌تر است.

یک واحد مسکونی 100 متری که جزو واحدهای ارزان‌قیمت در بازار مسکن معرفی شده است، واحدی نوساز با سند تعاونی‌ساز در انتهای همت غرب است که قیمت پیشنهادی فروش هر مترمربع از آن 2 میلیون و 700 هزار تومان از سوی مالک اعلام شده است. در حالی که قیمت فروش واحدی مشابه در همان منطقه متری 4 میلیون و 157 هزار تومان است.

همچنین واحد نوساز ارزان‌قیمت دیگری در خیابان بروجردی واقع در خیابان پیروزی برای فروش به بازار مسکن عرضه شده است. ارزش هر متر این واحد 3 میلیون و 50 هزار تومان اظهار شده است. قیمت حقیقی هر متر از این واحد 3 میلیون و 350 هزار تومان از نظر کارشناسان مسکن عنوان شده است.

اما واحدهایی که قیمت فروش واقعی هر مترشان بیش از 4 میلیون تومان است اما در مقایسه با واحدهای مشابه ارزان‌تر به بازار پیشنهاد می‌شوند به این شرح است:

برای مثال: واحدی 100 متری 3 سال ساخت در خیابان فرمانیه (خیابان آبکوه) متری 8 میلیون و 300 هزار تومان به بازار فروش پیشنهاد شده است؛ اما ارزش واقعی واحد مذکور، متری 12 میلیون و 158 هزار تومان محاسبه شده است. این فایل فروشی حکایت از پول لازم بودن مالک دارد.

علاوه براین، واحد نوسازی در خیابان قیطریه واقع در خیابان سهیل با قیمت متری 8 میلیون تومان، آماده فروش به خریدار اعلام شده است اما 9 میلیون تومان نرخ حقیقی هر متر از این واحد است. همچنین 6 میلیون و 500 هزار تومان قیمت هر متر از واحدی نوساز در خیابان گیشا از سوی فروشنده اعلام شده است اما 7 میلیون تومان قیمت ارزنده هر متر از این واحد مسکونی است.


قیمت آپارتمان‌های 100 متری در تهران
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: