برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۹۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۷
یک کارشناس مامایی گفت: رطوبت مهم‌ترین عامل عفونت‌های قارچی در زنان است.
مولود توتونچیان اظهار کرد: عفونت‌های زنان در انواع قارچی و میکروبی است و شایع‌ترین عفونت در میان زنان عفونت‌های قارچی است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین علت به وجود آمدن عفونت‌های قارچی رطوبت است؛ به طوریکه رطوبت موجب تسریع رشد عفونت‌های قارچی شده و مهم‌ترین منشا آن هم استفاده از لباس زیرهای مرطوب است.

توتونچیان عنوان کرد: خارش، سوزش، درد زیر شکم، خروج ترشحات غلیظ سفید یا زرد رنگ از علائم وجود عفونت‌های قارچی میان زنان است.

این کارشناس مامایی گفت: علائم حاصل از عفونت‌های قارچی بسیار آزاردهنده است؛ به طوریکه بیمار را هرچه سریع‌تر روانه پزشک می‌کند. پوشیدن لباس‌های تنگ موجب ماندن و تثبیت رطوبت شده و شرایط رشد عفونت‌ها را مهیا می‌کند.

توتونچیان با بیان اینکه راه تشخیص عفونت‌های قارچی از طریق معاینه پزشک و گرفتن شرح حال از بیمار است، تصریح کرد: این بیماری خطرناک نیست، اما بسیار آزاردهنده است. همچنین طول دوره درمان 5 تا 7 روز است که معمولا با تجویز پمادهای مخصوص برطرف می‌شود.

این کارشناس مامایی در پایان توصیه کرد: بیماران سعی کنند از توالت‌های عمومی استفاده نکنند، از پوشیدن لباس زیرهای پلاستیکی بپرهیزند، لباس‌های خود را مرتب عوض کرده و در آفتاب خشک کنند تا از بروز عفونت‌های قارچی جلوگیری کنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: