برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۹۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۹
پلیس آمریکا رسماً وارد پرونده دو جام جهانی روسیه و قطر شده است و قصد دارد روند اعطای میزبانی به این دو کشور را بررسی کند.
پلیس آمریکا رسماً وارد پرونده دو جام جهانی روسیه و قطر شده است و قصد دارد روند اعطای میزبانی به این دو کشور را بررسی کند.

آمریکا در رقابت با روسیه و قطر نتوانست به میزبانی جام جهانی برسد و اکنون بهترین شرایط برای تغییر این شرایط به وجود آمده است. فساد پشت فساد و در نهایت استعفای بلاتر باعث شده است تا پلیس آمریکا این بار به دنبال هدف دوم خود یعنی نحوه اعطای میزبانی به روسیه و قطر باشد.

به گفته یک مقام امنیتی به نیویورک تایمز، FBI رسما وارد فرآیند اعطای میزبانی جام جهانی به دو کشور قطر و روسیه شده است. طی هفته اخیر بسیاری از سران فیفا به جرم فساد در این نهاد، دستگیر شدند یا تحت تعقیب قرار گرفتند؛ اتفاقاتی که موجب شد سپ بلاتر از سمتش استعفا دهد.

در همین رابطه، مطرح شد که دولت آفریقای جنوبی برای گرفتن میزبانی جام جهانی 2010، 10 میلیون دلار رشوه به جک وارنر، نایب رئیس سابق فیفا داده است. با توجه به مشکوک بودن انتخاب روسیه و قطر به عنوان دو میزبان جام جهانی 2018 و 2022، FBI صحت این موضوع را بررسی می‌کند تا جهان فوتبال از شک و ابهامات به وجود آمده در این رابطه، آگاه شود.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: