برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۹۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۳
دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی در مراسم بزرگداشت مقام حضرت آیت‌الله محمدتقی بهجت در بیروت اظهار داشت که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران افق‌های جدیدی به‌روی جوانان گشوده شد.
سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان به‌مناسبت بزرگداشت مقام مرحوم حضرت آیت‌الله محمد تقی بهجت در بیروت آغاز شد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنانش که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، نیمه شعبان را به مسلمانان جهان تبریک گفت.

وی همچنین از فرزند آیت الله بهجت و هیئت همراه وی در این مراسم استقبال کرد و به آنها خوش‌آمد گفت.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود در مراسم گرامیداشت مقام حضرت آیت الله بهجت گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به‌رهبری امام خمینی(ره) آفاق و چشم‌انداز جدیدی در برابر تمامی مسلمانان و به‌ویژه جوانان گشوده شد که نسبت به گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی در این زمینه به ذکر نمونه‌هایی اشاره کرد و گفت: عرفان، سیر و سلوک و اهتمام شدید به ابعاد روحی، معنوی و اخلاقی از جمله آنهاست. این موضوع در گذشته به دایره مشخصی و احیاناً به حوزه‌های دینی و برخی خواص محدود می‌شد اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به یک امر عمومی تبدیل شد و با علاقه و اشتیاق مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب  الله گفت مشکلات و دشواری‌هایی رخ داده است که می‌توان برخی از آنها را خطرناک توصیف کرد، کتاب‌هایی که چاپ شده است،‌ تخصصی بوده و زبان آن هم تخصصی و گاهی پیچیده است که این مسئله به محروم شدن عموم مردم از بهره‌مندی از آن شده است.

نصرالله خاطرنشان کرد: کتاب‌هایی چاپ شد که پس از انقلاب چاپ نشده است و کتاب‌هایی که چاپ آن مورد فراموشی و اهمال قرار گرفته بود، مجدداً چاپ شد و من مایلم از جناب شیخ محمد تقی بهجت و شیوه آن از بعد احتیاجات ما که به آن نیازمندیم، سخن بگویم.

نصرالله در ادامه افزود: هرگاه بخواهیم شخصی را به‌عنوان رهبر یا مرجع انتخاب کنیم باید بیشترین احتیاط‌ها را به جا بیاوریم و این شخص باید در بالاترین درجه اجتهاد،  تقوی و معرفت باشد‎.

سید حسن نصرالله گفت: هرگاه بخواهیم در یک نبرد نظامی، ارتشی را رهبری کنیم و به بالاترین قله‌ها برسیم باید برای این ارتش یک مدیر و فرماندهی را انتخاب کنیم که تجارب نظری و معارف نظری در مورد هرآنچه به جنگ مربوط می‌شود، داشته باشد.

وی تصریح کرد: هرکس که در جنگ‌ها شرکت کرده باشد و تجارب عملی داشته باشد او می‌تواند ما را با کمترین تلفات و با بهترین نتایج مورد نظر به مقصدمان برساند‎.

نصرالله با تمجید از مقام بلند آیت الله بهجت گفت: همگان به عظمت روح فقیه عارف آیت ‌الله بهجت، زهد، معرفت و کرامت‌های بی‌شمار و عالیه وی واقف بودند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی