برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۹۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۷
با استقبال پرشور مردم مشهد آغاز شد
برنامه جشن 3 روزه «تجلیل از کودکان» با محور آموزه‌های مهدوی، همزمان با آغاز به کار مرکز فرهنگی و گردشگری آرمان در محل این مرکز برگزار شد.
برنامه جشن 3 روزه «تجلیل از کودکان» با محور آموزه‌های مهدوی، همزمان با آغاز به کار مرکز فرهنگی و گردشگری آرمان در محل این مرکز برگزار شد.

برپایه این گزارش پس از برگزاری مراسم افتتاح با حضور شهردار شهر مشهد، برنامه جشن از ساعت ٦ عصر آغاز شد. استقبال مردمی به حدی بود که هر سه طبقه مرکز خرید، پر شده بود از کودکان و نوجوانانی که آمده بودند میلاد منجی عالم و امام زمانشان را جشن بگیرند.

آموزش مفاهیم دینی، تاکید بر خانواده محوری و جایگاه والدین، شرح مفهوم "انتظار" برای کودکان در کنار برنامه های شاد و مفرحی که برای کودکان تدارک دیده شده بود، شور و شادی را در خانواده ها برانگیخت. مردم مشهد تا ساعت ٢٣ در محل جشن حضور داشتند. این جشن‌ها تا پایان روز سه شنبه ادامه خواهد داشت.

 گفتنی است همچنین پیش از این سید صولت مرتضوی، شهردار شهر مشهد،که  به همراه تعدادی از اعضای شورای شهر و شهردار منطقه ثامن، از مجتمع بزرگ تجاری، اقامتی و مسکونی «آرمان» در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی بازدید کرده بود در دفتر یادبود این مجموعه «آرمان» را «اجتهاد در هنر و معماری ایرانی، اسلامی» نامید.

سیدصولت مرتضوی، شهردار مشهد در این بازدید با بیان اینکه نوآوری ها و خلاقیت های در پروژه آرمان موجب دانش افزایی است، گفت: امید است که مدیران و انسان های برجسته این پروژه بتوانند سرمایه های کوچک مردم را تبدیل به دریایی از سرمایه ها کنند و به شکوفایی اقتصاد کشور، اعتلای ایران اسلامی و توسعه و تقویت فرهنگ زیارت کمک کنند.

وی تاکید کرد: با وجود اینکه پروژه آرمان، متعلق بخش خصوصی است و  پروژه ای مشارکتی محسوب نمی شود، اما در سطحی بسیار خوب و مثال زدنی اجرا شده است.

مجتمع آرمان گامی بلند در جهت ارتقای گردشگری مذهبی استان است

محمدرضا رئیسی ، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی نیز در بازدید از مجتمع آرمان گفت: امیدوار مجتمع آرمان سرآغازی در گسترش و توسعه گردشگری در استان خراسان رضوی شود.

وی پس از بازدید از بخش های اقامتی، مسکونی و تجاری مجتمع آرمان ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگی و اجتماعی پروژه های عظیم شهری افزود: من امروز نه به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی بلکه کاملا شخصی به بازدید این پروژه آمدم. اما حالا که ابعاد این پروژه را دیده ام خرسندم که به عنوان رئیس سازمان مهندسی اعلام کنم آرمان، اتفاقی بزرگ و اثرگذار است و این مایه خوشحالی تمام مسئولان خواهد بود که چنین پروژه ای بتواند برکات فرهنگی و اجتماعی به همراه داشته باشد و کمک کند نیازهای زائران و ساکنان شهر هرچه بهتر برآورده شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی با اشاره به جایگاه عظیم الشأن زائران حرم امام رضا (ع) و در نظر گرفتن فاصله اندک محل پروژه تا حرم، به این نکته اشاره کرد که طراحی آرمان به گونه ای بوده تا زائرانی که در آن اقامت می کنند، بتوانند برای اقامه تمام نمازهایشان در حرم رضوی حضور داشته باشند. چراکه آرمان در واقع یک منطقه گردشگری فراهم آورده که تمام نیازهای زائران را برآورده کند تا نیاز نداشته باشند برای گرفتن خدمات از حرم دور شوند.

رئیسی با اشاره به حجم بالای مشاعات در طراحی آرمان و تفرجگاهها و گالری هایی که برای برآورده کردن نیازهای فرهنگی مردم برآورده شده افزود: این نوع نگاه به مراکز تجاری نگاهی مبتنی بر حفظ کرامت انسانی است. یعنی در واقع محیط، به جای پر شدن از مغازه و فروشگاه به منطقه ای برای گردشگری و اقامت بیشتر زوار تبدیل شده است.

منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی