برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۲ - ۰۴:۲۷
«يخبندان»، بهترين واژه‌اي است كه مي‌توان در توصيف روابط شيخ علي اكبر ناطق نوري و راست سنتي بيان كرد. چند سالي است كه كمتر كسي نشست و برخاست ناطق نوري با ياران قديمش را ديده و شنيده. برعكس ناطق نوري بيشتر در ميان رقباي سابقش مي‌رود و با آنها مي‌نشيند و در تصميمات آنها تاثيرگذار است.
هشت صبح: در سه سال گذشته تلاش زيادي شد تا علي اكبر ناطق نوري بار ديگر بر سر سفره اصولگرايان بنشيند. وي اما دلخور از آنچه در دولت احمدي نژاد روي داد و اصولگرايان از آن دفاع كردند، كمتر علاقه اي به اين نشست و برخاست ها نشان داد.

به گزارش "هشت صبح" رد پاي محمود احمدي نژاد در دلسردي ناطق نوري از ياران سابقش را نمي‌شود ناديده گرفت آنگاه كه در ميانه مناظره مشهور با ميرحسين موسوي نام فرزندان ناطق نوري را در كنار نام فرزندان هاشمي رفسنجاني قرارداد و پرسيد چه مي‌كنند؟ 

حداقل انتظار ناطق نوري از ياران سابقش اين بود كه به دفاع از وي پرداخته و يا لااقل از محمود احمدي نژاد بخواهند تا سند و مدركش را نشان دهد كه اينگونه نشد. 

همانقدر كه احمدي نژاد در جدايي بدون خداحافظي ناطق نوري از ياران قديمش نقش داشت، ناطق نوري در روي كار آمدن احمدي نژاد سنگ تمام گذاشت. در همان مناظره ها وقتي نوبت به مناظره كروبي و احمدي نژاد رسيد، كروبي از تماس تلفني ناطق نوري با علي يونسي وزير وقت اطلاعات و اعتراض به رد صلاحيت احمدي نژاد سخن گفت كه به گفته وي بعد از اين تماس صلاحيت احمدي نژاد تائيد شده است. 

همچنین حجت الاسلام علی عسگری معاون پارلمانی مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگویی گفت:« ناطق احمدی نژاد را سیاستمدار کرد.»

ناطق نوری به همراه آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی و سید حسن خمینی، از 4 عضو اصلی ائتلاف اصلاح طلبان بود که نهایتاً روز 21 خرداد 1392، با تشكر از كناره گيري عارف حسن روحانی را به عنوان کاندیدای نهایی این ائتلاف معرفی كرد و ضمن تشکر از کناره گیری عارف، به حمایت از روحانی پرداختند. هاشمي رفسنجاني هم در يكي از سخنراني‌هاي بعد از پيروزي حسن روحاني، نقش ناطق نوري در روي كار آمدن حسن روحاني را بي بديل توصيف مي‌كند.

آخرين مجلسي كه قرار بود علي اكبر ناطق نوري به جمع ياران سابقش بازگردد و البته در ابتدا قول آمدن به اين جلسه را هم داده بود، ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهندسین بود كه ناطق نوري در ساعت آخر منتهي به افطار آب پاكي را روي دست محمدرضا باهنر ريخت و نيامد. 

افطاري مذكور اگرچه نام هاي بزرگي چون حبیب الله عسگراولادی دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری، مصطفي پورمحمدي، محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه، مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد علی آبادی معاون سابق احمدی نژاد، محسن مهر علیزاده  معاون سابق خاتمی در دولت اصلاحات، سفیر افغانستان و... را در ليست ميهمانان خود داشت اما نيامدن ناطق نوري آنقدر به چشم آمد كه باهنر چاره اي جز توضيح درباره آن نداشت: «جناب آقای ناطق نوری را بعد از مدت‌ها یخ بندان به یک جلسه تمام عیار سیاسی دعوت کردیم و ایشان هم راحت پذیرفتند و قبول کردند. از این موضوع خوشحال شدیم اما امروز ظهر به ما خبر دادند که ایشان نمی آیند و ما شرمنده حضار شدیم و خودمان هم در بهت و حیرت رفتیم. کار غیرمترقبه ای موجب سفر آقای ناطق نوری و حضور نیافتن شان در مراسم افطار امروز شده است، ما هم امیدواریم دلیل همین باشد و آقای ناطق نوری در اسرع وقت این مساله را جبران کنند.»

اگرچه باهنر خواستار جبران يك افطاري نيامدن از سوي ناطق نوري شد اما كيست كه نداند حجم دلخوري‌هاي ناطق نوري از ياران سابقش بيش از ناراحتي‌هاي آنان از وي نباشد، كمتر نيست. در دوران انتخابات رياست جمهوري و بعد از منتفي شدن ثبت نام وي در انتخابات، كسي از ياران قديمش سراغ وي را نگرفت؛ برعكس اصلاح طلبان به سراغش رفته و خواستند تا به ياري آنها برخيزد تا «اعتدال» بر كشور حاكم شود.

وي نيز ابايي نداشت و اين روزها در گفت و گوهاي اعضاي ارشد اصلاح طلبان به خوبي مي‌شود رد و نام و نشان ناطق نوري را يافت. 

ناطق نوري اين روزها فاصله خود با راست سنتي را بيشتر از گذشته مي‌كند. وي به مرد «رئيس جمهور»ساز ديگري تبديل شده است. هم احمدي نژاد با ناطق نوري رئيس جمهور شد و هم حسن روحاني. نگاه بعدي ناطق نوري به كيست؟
منبع: هشت صبح
روی خط سایتها
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
2
12
درود بر این مرد صبور و سیاستمدار
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
1
14
هنوز مونده تا برخی آقای ناطق را بشناسند
بزرگی ایشون را از سکوتشون میشه فهمید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۷
1
2
این نشون می ده برخلاف برخی ها هنوز فکر سیاسی و آخرتیش خوب کار می کنه و آخرتش رو به دنیای بعضی ها نمی فروشه.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: