برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۸۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۹
لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵
تیم ملی ایران در نخستین بازی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ والیبال مغلوب تیم
به گزارش هشت صبح، تیم ملی ایران در نخستین بازی خود در لیگ جهانی والیبال با نتیجه 3 بر یک در لس آنجلس مغلوب تیم ملی آمریکا شد. اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان، برای آغاز مسابقه سعید معروف، عادل غلامی، سید محمد موسوی، عبدالرضا علیزاده، شهرام محمودی، فرهاد قائمی و مجتبی میرزاجانپور را به میدان فرستاد.

نخستین سرویس بازی را سعید معروف به زمین تیم ملی آمریکا زد و نخستین امتیاز را آرون راسل برای تیم میزبان به دست آورد. نقطه قوت تیم ملی آمریکا همان طور که پیش از این هم گفته شده بود، سرویس‌های این تیم بود که دریافت اول ایران را با مشکل مواجه کرد و اجازه تنوع تاکتیکی را از سعید معروف، کاپیتان و پاسور تیم ملی ایران گرفت. در نتیجه بازیکنان سرعتی ایران که کلید باز شدن گره بازی به نظر می‌رسیدند در این ست چندان فرصت خودنمایی پیدا نکردند. هر  2 وقت استراحت فنی در حالی در ست نخست رقم خورد که آمریکا تیم برتر میدان بود تا اینکه در نهایت آمریکا در این بازی به ظاهر خانگی 25 بر 19 برنده شدند. 95 درصد تماشاگران حاضر در سالن «گیلن» را ایرانیان مقیم لس آنجلس تشکیل می‌دادند تا یک دیدار خانگی برای تیم ایران رقم بخورد. یکی از جذاب‌ترین صحنه‌های این بازی، جاخالی سعید معروف به منطقه 5 زمین آمریکا بود که امتیاز آن پس از ویدئو چلنج به ایران تعلق گرفت.

به گزارش تسنیم، ست دوم با 3 امتیاز متوالی برای ایران آغاز و موجب تشویق بی‌امان تماشاگران شد اما آمریکایی‌ها خیلی زود نتیجه را 3 بر 3 و سپس 6 بر 6 کردند. ثبت نتیجه 13 بر 9 به سود آمریکا و بازی بی‌نظم بازیکنان ایران، کواچ را مجبور به استفاده از وقت استراحت کرد. استفاده از میلاد عبادی‌پور به جای مجتبی میرزاجانپور، حرکت بعدی سرمربی ایران بود. سرویس‌ها و اسپک‌هایی که در این ست به تور برخورد می‌کردند، مشخصه بازی ایران در این ست بود. همچنین در این ست فرهاد ظریف برای تقویت دریافت تیم ایران به جای عبدالرضا علیزاده وارد زمین شد. این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود آمریکا تمام شد. در پایان این ست تیم ایران 22 و تیم آمریکا 30 امتیاز از حمله به دست آوردند.

ست سوم اما حکایتی متفاوت با ست‌های قبلی داشت و بازیکنان ایران با ارائه یک بازی هماهنگ از مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی پیش افتادند اما 5 سرویس بدون بازگشت متوالی از «میکا کریستنسن» پاسور تیم ملی آمریکا، جریان بازی را عوض کرد. در این ست،‌ دریافت‌کننده‌های ایران عملکرد بهتری نسبت به ست‌های گذشته داشتند و همین موضوع، دست سعید معروف را برای استفاده از پاس‌های مختلف، باز گذاشت. امتیاز 25 این ست نفسگیر با حرکت تماشایی و فریبنده معروف به سود ایران رقم خورد و شاگردان کواچ 25 بر 23 برنده از زمین خارج شدند.

بازیکنان ایران در ابتدای ست چهارم با توپ گیری و حمایت‌های کم نقص خود، 3 بر صفر پیش افتادند اما اما حمایت 6432 تماشاگر حاضر در سالن «گیلن» برای حفظ این برتری کافی نبود و نتیجه در امتیاز 5 مساوی شد. بازیکنان ایران در نهایت این ست را با نتیجه نزدیک 25 بر 23 به آمریکا واگذار کردند تا هر 3 امتیاز آن نصیب میزبان شده باشد.

روز قبل از این مسابقه بازیکنان ایران برای صرف ناهار به رستوران رفتند که متوجه تمام شدن غذای رستوران شدند. انتظار چهل دقیقه‌ای تیم ایران و اعتراض خوش‌خبر به مدیر رستوران  نتیجه‌ای در بر نداشت و سرپرست تیم ملی اقدام به تهیه غذا از یکی از رستوران‌ها کرد. این در حالی بود که تیم ملی آمریکا پیش از ایران در رستوران، ناهار خورده بودند، البته  مسئولان فدراسیون والبیال آمریکا با قبول این اشتباه ضمن ابراز تاسف از به وجود آمدن این مشکل از تیم ایران عذرخواهی کردند.

بازی دوم دو تیم ایران و آمریکا ساعت 3:40 بامداد فردا (دوشنبه) برگزار می‌شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی