برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۸۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
با تک نرخی شدن بنزین، کرایه‌ تاکسی ها دچار نوسان شده و رانندگان تاکسی کرایه ها را بر اساس سلیقه خود می‌گیرند، این در حالی است که مدیریت شهری اعلام کرده هیچگونه افزایش نرخ کرایه ای در دستور کار ندارد.
برخی رانندگان تاکسی همزمان با اجرای تک نرخی شدن نرخ بنزین، دست به افزایش کرایه‌ها زدند. بطوریکه مسیرهای ۱۰۰۰ تومانی به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان نرخ کرایه افزایش یافته است.

این در حالی است که طی روزهای گذشته اعضای شورای شهر تهران، فرمانداری و استانداری تهران اعلام کرده اند که هیچ گونه افزایشی در نرخ کرایه‌های تاکسی نخواهند داشت.

در این زمینه اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه تک نرخی شدن بنزین باید تجزیه و تحلیل و مشخص شود چقدر بر هزینه‌های رانندگان تاکسی افزوده خواهد شد، گفت: افزایش ۳۰۰ تومانی تاثیر چندانی بر هزینه‌ها نخواهد گذاشت. همچنین افزایش سالیانه کرایه‌ تاکسی ها قابل قبول بوده و ما چنین مواردی را پیش‌بینی کرده بودیم.

وی اضافه کرد: نرخ افزایش کرایه تاکسی‌ ها ۲۰ درصد بود، در حالی که نرخ تورم سالیانه ۱۴ درصد و ما بیش از متوسط نرخ تورم، کرایه‌ها را افزایش داده ایم، زیرا چنین شاخص‌هایی را پیش‌بینی کرده بودیم.

شاکری با تاکید بر اینکه در لایحه نرخ کرایه تاکسی‌ ها، بندی بود که در آن اعلام شده بود در صورت نیاز به تغییر نرخ کرایه‌ها، امکان ارائه دوباره لایحه‌ وجود دارد، گفت: اگر معاونت حمل و نقل لازم ببیند که کرایه‌ها نیاز به افزایش دارد، دلایل خود را به شورا می آورد و نمایندگان آن را بررسی می‌کنند اما افزایش کرایه‌ها در دستور کار ما نیست.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: