برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۸۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
وزیر صنعت، معدن و تجارت از فعالیت حدود ۸۰۰ هزار واحد صنفی غیرمجاز در کشور خبر داد و گفت: در صورت فعالیت صنوف مختلف تحت عنوان واحدهای زنجیره‌ای، قیمت کالاها حدود ۷ تا ۸ درصدکاهش می‌یابد.
محمدرضا نعمت‌زاده در دومین اجلاس سراسری اتاق اصناف ایران، با ارایه راهکارهایی برای کاهش قیمت کالاها در بازار گفت: در صورت فعالیت صنوف مختلف تحت عنوان واحدهای زنجیره‌ای، قیمت کالاها حدود ۷ تا ۸ درصدکاهش می‌یابد. این در حالی است که با این اقدام، واحدهای غیرمجاز نیز ساماندهی می‌شوند. این در حالی است که هم‌اکنون ۸۰۰ هزار واحد صنفی غیرمجاز در کشور فعالیت می‌کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش های زیادی برای جلوگیری از فعالیت این واحدهای صنفی غیرمجاز انجام شده؛ اما این کار بدون حضور مستقیم اصناف امکانپذیر نخواهد بود. البته در این میان،  مجموعه اصناف کشور باید متولی این موضوع باشند ضمن آنکه دولت نیز حمایت و پشتیبانی های لازم را از آنها به عمل خواهد آورد.

وی تصریح کرد: هیچ بخشی به اندازه اصناف کشور مردمی و خصوصی نیست؛ اما متاسفانه برخی از ارگانها در فعالیت اصناف دخالت کرده و فعالیت آنها را انجام می دهند. در این میان مجموعه اصناف کشور باید در این خصوص اطلاع رسانی انجام داده و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز پیگیر موضوع خواهد بود.

نعمت‌زاده خاطرنشان کرد: ارتباط دولت و مردم، اصناف هستند چرا که مصوبات، قوانین و احکام دولت از طریق اصناف اعمال می شود و مردم آنها را لمس خواهند کرد
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: