برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۳
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع از دستاوردهای انقلاب، اثبات حقانیت راه انقلاب و مقاومت و پایداری در برابر دشمنان، از اهداف سپاه پاسداران است.
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در سخنرانی امروز خود در گردهمایی فرماندهان سپاه با اشاره به اینکه "برای پاسداری از انقلاب به خودسازی و معنویت بیشتر و استقامت نیاز داریم"، اظهار کرد: ثبات و آرامش امروز کشور در مقایسه با سایر کشورهای منطقه و حتی غرب، حاصل خون شهداست. امنیت امروز ایران بویژه در مرزهای ناامن جنوب شرق و شمال غرب یک نمونه بی‌نظیر است که با خون شهدا بدست آمده است.
 
وی در ادامه با بیان اینکه "توسعه بیداری اسلامی در جهان از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است"، تصریح کرد: خنثی شدن برنامه دشمن در منطقه و انقلاب اسلامی ایران حاصل خون شهدا و مجاهدت جانبازان است که این مسیر همچنان ادامه دارد.
 
فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: کشورهای محروم امروز با الگوبرداری از انقلاب ایران مشغول مبارزه با استکبار هستند. علاقه‌مندی روزافزون به اسلام و تشیع نیز حاصل خون شهداست که ما باید از خون شهدا پاسداری کنیم.
 
جعفری در ادامه با اشاره به اینکه حفاظت از انقلاب و پیشبرد اهداف انقلاب از دیگر وظایف سپاه است، تصریح کرد: ما باید آخرین وضعیت انقلاب را در بعد داخلی و خارجی مرور کنیم چون فلسفه وجودی سپاه، حفاظت از انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
 
به گفته وی، در ابعاد خارجی، انقلاب اسلامی در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد و چالش‌های سنگینی را پشت سر گذاشته است و دشمن پی‌درپی و در فلسطین، عراق، لبنان و سوریه شکست می‌خورد.
 
فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به اینکه جبهه مقاومت اسلامی در سوریه با قدرت راه خود را ادامه می‌دهد، اظهار کرد: آخرین شکست دشمن، شکست در جبهه مقاومت و سوریه است و توطئه آنها برای دخالت نظامی در سوریه به شکست انجامیده است.
 
جعفری همچنین گفت: دفاع از انقلاب و مقاومت در خارج از مرزهای انقلاب اسلامی در حال انجام است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه "ایجاد تمدن اسلامی در متن مبارزه پیش می‌رود"، خاطرنشان کرد: تمدن بزرگ اسلامی به تدریج در حال شکل‌گیری است و در آینده به ابعاد گسترده‌تری نیز می‌رسد. مقام معظم رهبری معتقدند انقلاب ایران فقط برای نان، مسکن و رفاه ایرانیان نیست بلکه انقلاب به فکر محرومان جهان هم هست.
 
فرمانده کل سپاه در ادامه با بیان اینکه "انقلاب با اراده الهی در حال ایجاد قدرت بازدارندگی و توازن است"، تصریح کرد: بعد از یازده سپتامبر شاهد برنامه‌ریزی دشمن در منطقه برای تهدید ایران و انقلاب و تغییر رفتار نظام بودیم اما اکنون بعد از دوازده سال آمریکا با تمام توان در اطراف مرزهای ایران اردو زده اما هرگز نتوانسته تهدید نظامی علیه ایران را به زبان آورد و این همان توازون وحشت و خطر است که چند سالی است در سپاه مطرح است.
 
جعفری همچنین افزود: یکی از مسئولان سازمان سیا گفته که سپاه در سال‌های اخیر توانمندی‌های خود را به سطح مقابله راهبردی با آمریکا و اسرائیل ارتقا داده که این امر نشان دهنده قدرت سپاه است.
 
وی اضافه کرد: دشمنان در همه عرصه‌ها در حال تهدید انقلاب هستند و برنامه‌های گسترده‌ای را در سال‌های اخیر اجرا کردند و هرگاه فرصت یابند مشکلاتی مثل فتنه 88 و شبیخون فرهنگی و بسیج رسانه‌ای و جنگ سایبری و هر تهدید دیگری را ایجاد می‌کنند. با این وجود ما شاهدیم که پایداری مردم و حمایت آنها از انقلاب و پیروی از فرامین رهبری بیشتر شده است.
 
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه "امروز در عرصه امنیتی شرایط خوبی بر کشور حاکم است"، خاطرنشان کرد: در عرصه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم در سال حماسه سیاسی و اقتصادی دولت تدبیر و امید آنها را حل کند.
 
جعفری در پایان تاکید کرد: ما آمادگی همکاری با دولت یازدهم را داریم.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی