برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۸۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰
این منبع محلی خاطرنشان کرد، ماموریتهای جنگی داعش در الانبار عراق به عهده سرکرده چینی این گروه واگذار شده است.
یک منبع محلی استان نینوا از ورود ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش، به نینوا خبر داد.

این منبع گفت: ابوبکر البغدادی روز دوشنبه در بازگشت از الرقه سوریه به همراه برخی سرکردگان عرب و غیر عرب وارد نینوا شد.

وی افزود: البغدادی پس از تسلط داعش براستان الانبار عراق و تدمر سوریه، برخی از سرکردگان این گروه را تغییر داد.

این منبع محلی خاطرنشان کرد، ماموریتهای جنگی داعش در الانبار عراق به عهده سرکرده چینی این گروه واگذار شده است.

وی در گفت‌و‌گو با سومریه نیوز تصریح کرد، البغدادی، ابوعمرالشیشانی (چچنی)، شاکر وهیب و شماری از سرکردگان این گروه عصر دیروز در بازگشت از الرقه سوریه کاملا محرمانه و مخفیانه وارد نینوا شدند.

این منبع افزود: عملیات ورود آنان به شکل یک کاروان بزرگ نبوده بلکه آن‌ها از مناطق صحرایی تحت تسلط این گروه و از طریق مرزهای عراق و سوریه وارد نینوا شدند.

وی که خواست نامش فاش نشود، گفت: البغدادی، الشیشانی و وهیب به محض ورود به یکی از پایگاه‌های نینوا که مشخصاتش مخفی است، جلسه محرمانه‌ای تشکیل دادند.

گفته می‌شود که البغدادی در این نشست برخی والیان را تغییر داد و ماموریت‌های جدیدی به برخی از اعضای این گروه داده و شماری از سرکردگان می‌دانی نینوا را بدون اشاره به اسامی آنان، برکنار کرد.

این منبع محلی گفت: تغییرات انجام شده توسط البغدادی؛ با تسلط یافتن این گروه بر الانبار در غرب عراق و تدمر سوریه همزمان شده است.

وی افزود: ماموریت‌های نظامی و جنگی الانبار نیز به یک چینی واگذار شد، این عضو چینی داعش یکی از سرکردگان این گروه بود که پیش از این ماموریت‌های امنیتی بخشهایی از مناطق تحت تسلط این گروه در فلوجه، هیت، القائم و مرزهای عراق و سوریه را بر عهده داشت.

این منبع عراقی خاطرنشان کرد: البغدای خود بر همه درگیری‌ها نظارت دارد اما سفرهای وی بسیار اندک بوده و آن را علنی نمی‌کند و بیشتر از عراق، در سوریه حضور دارد.

وی افزود: البغدادی یک گروه فنی و حرفه‌ای در اختیار دارد که تحت نظر یک کار‌شناس عراقی متخصص در زمینه الکترونیک و شبکه‌های مخابراتی فعالیت دارد و ماموریت وی نیز تامین امنیت الکترونیکی و ایجاد پارازیت برروی دستگاههای کنترل و ردیابی البغدادی است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها