برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۸۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۹
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف مقادیر قابل توجهی اجناس گران بها و عتیقه جات سرقتی از یک مجرم سابقه دار در تهران خبر داد.
پایگاه خبری پلیس: به ادعای یک زن سالمند و وکیل وی، این مجرم با سوء استفاده از سادگی و بیماری پسر این زن و تحریک او اقدام به این سرقت و اخذ وکالت محضری جهت نقل و انتقال اموال غیرمنقول آنها را کرده است.

بنابراین گزارش شاکیه پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان اظهارداشت: پسرم به نام محمدرضا حدود یک سال پیش با فردی به نام افشین به عنوان تعمیرکار تلویزیون و گوشی تلفن همراه آشنا و این شخص پس از مدتی به منزل ما راه پیدا کرد و از سادگی پسرم که مدت 40 سال از زندگی اش را در خارج از کشور به سر برده و از نظر روحی – روانی بیمار و مبتلا به بیماری صرع است، سوء استفاده کرده و به شیوه های مختلف او را فریب داده و شبانه تمام اجناس گران بها و عتیقه جات داخل منزل شامل ظروف نفیس متعلق به دوران قاجار، کتاب های نفیس خطی، قرآن های دست نویس قدیمی، نقره جات، چندین تخته قالیچه، سکه های طلای پهلوی و بیش از نیم کیلو طلا و جواهرات را به سرقت برده است.

براساس این گزارش وکیل شاکیه نیز در تکمیل شکایت موکل خود به کارآگاهان گفته است: پسر شاکیه و شریک جرم وی بنام افشین از نبود برادر شاکیه به علت مسافرت خارج از کشور سوءاستفاده کرده، شاکیه را که به جهت کهولت سن از سطح هوشیاری پایینی برخوردار است به دفترخانه اسناد رسمی برده و به جهت نقل و انتقال اموال، وکالت گرفته است.

بنا براین گزارش با آغاز اقدامات پلیسی و شناسایی محل نگهداری اموال سرقت شده از خانه شاکیه، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات خود مطلع شدند منزل، متعلق به خواهر سارق است .

خواهرافشین پس از اطلاع از موضوع سرقتی بودن اموال، به صراحت بیان کرد که این اموال در چندین نوبت توسط برادرش، به عنوان امانت به خانه آنها منتقل و پس از چند روز تمامی این اشیا توسط برادرش به مکان دیگر منتقل شده است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان در مورخه 23اردیبهشت 94 اقدام به دستگیری این مجرم سابقه دارکردند که در اعترافات خود اذعان داشت اموال شاکیه را به مبلغ یک میلیارد ریال در خیابان منوچهری فروخته است و بعد از این اعترافات، ماموران پلیس با حضور در محل فروش اموال مسروقه درخیابان منوچهری تعداد زیادی از اموال متعلق به شاکیه را کشف و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

همچنین بنا بر اعترافات افشین مبنی بر اقامت پسر شاکیه در شهرستان ورامین – منطقه قرچک، محمدرضا نیز در مورخه سوم خرداد ماه جاری دستگیر و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی منتقل شد .

محمدرضا پس از دستگیری درخصوص انگیزه خود به کارآگاهان گفت: قصد داشتم تا با فروش این اشیا دوباره به زندگی خود در آمریکا بازگردم و قصد من این بود تا با فروش اموال عتیقه منزل پدری ام، هزینه تهیه خانه در آمریکا را فراهم کنم .

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکر استقامتی معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با دستور مقام قضایی، پسر شاکیه به علت شرایط خاص جسمانی و با تامین قرار قانونی آزاد و متهم دیگرپرونده جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: