برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۸۵۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶
رئیس جمهور با بیان اینکه اقلیت بسیار کوچکی بلندگوهای بزرگی را از دیگران عاریه کرده‌اند، گفت: مردم به خوبی می دانند با شعار و ادای جملات تند مشکلات جامعه حل نمی شود.
به گزارش هشت صبح، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در هجدهمین سفر استانی دولت یازدهم به غرب استان تهران، در جمع مردم شهرستان‌های شهریار، ملارد و شهر قدس در ورزشگاه شهید ثمری شهرستان ملارد با بیان اینکه ایران و ملت ایران با پیام 24 خرداد سال 92 به دنیا اعلام کرده اند که چهره ملت ما چهره صلح و عدالت و همزیستی با مردم جهان است اظهار داشت: ما مصمم هستیم تا مشکلاتمان را با جهان از طریق منطق و استدلال و مذاکره به حل و فصل نهایی برسانیم.

روحانی ادامه داد: مردم به خوبی می دانند با شعار و ادای جملات تند مشکلات جامعه حل نمی شود، مردم ما با صدای بلند و رفتار مستحکم به همه جهانیان اعلام می کند که دوران خشونت و افراطی گری به سر آمده است و با منطق و استدلال راه آینده خود را طی می کند. دولت تدبیر و امید با تیم مذاکرات هسته‌ای قوی در صحنه جهانی هر روز قدم‌‌های جدیدی برای احیای حقوق ملت ایران برداشته و برخواهد داشت.

به گزارش تسنیم، به گفته رئیس‌جمهور، علی رغم اقلیت بسیار کوچکی که بلندگوهای بزرگی را از دیگران عاریه کرده‌اند، اکثریت قاطع ملت ایران پشتیبان مسیر صلح و آشتی و مسیر تعامل سازنده با جهان هستند و ما مسیرمان را با حمایت مردم و با هدایت مقام معظم رهبری مثل ماه‌های گذشته به پیش خواهیم برد. همه مردم ایران و مردم استان تهران بدانند مسیر ما به سمت تحقق حقوق ملت ایران و پایان این راه پیروزی پر افتخار برای ملت ایران خواهد بود.

وی افزود: ما در این مسیر قدم هایی را برداشته و قدم هایی را برخواهیم داشت که احقاق حقوق ملت و عزت کشور هدف نهایی در این مسیر و راه خواهد بود که بی تردید بدون حضور و حمایت مردم نخواهیم توانست موفقت‌های نهایی را کسب کنیم.

روحانی با بیان این مطلب که مردم امروز شاهد ثبات و آرامش در بازار هستند و رونق تدریجی در اقتصاد کشور را لمس می کنند، تصریح کرد: روز به روز شرایط ما نسبت به روز قبل بهتر شده و به حول و قوه الهی بهتر نیز خواهد شد. علی رغم آنکه دولت در تنگناهای مالی قرار دارد و قیمت نفت کاهش پیدا کرده است، اما با کمک شما مردم بزرگ راه پیشرفت و توسعه کشور را ادامه خواهیم داد.

روحانی تاکید کرد: تردید نداریم که مردم ما با ایمان و تکیه گاه بزرگی که از الطاف ارواح طیبه پیامبر دارند و با وحدت و انسجامشان می توانند به همه اهدافی که دارند نائل شوند.

رئیس‌جمهور به آمار منتشر شده وزارت علوم در زمینه رشد علم و فناوری کشور در جهان اشاره کرد و گفت:در دو سال گذشته از لحاظ علم و فناوری پیشرفت بالاتری کردیم و در سطح منطقه و دنیای اسلام رتبه اول را دارا هستیم.

"این به آن معناست که نسل جوان ما مسیر ترقی  و پیشرفت را طی کرده و خواهند کرد. آمار ما در محصولات کشاورزی از سال قبل بهتر است. امیدواریم روز به روز بتوانیم شرایط بهتری را برای مردم فراهم کنیم."

رئیس جمهور ادامه داد: من در دوران تبلیغات انتخاباتی قول داده بودم که سفر استانی تهران را از غرب این استان آغاز کنم. امروز خوشحالم که به یکی از وعده هایی که دادم، توانستم عمل کنم.

روحانی افزود: این شهرستان‌ها علی‌رغم اتصال به تهران، مشکلات فراوانی دارند که باید حل و فصل شود. در جلسه ای که در تهران با حضور استاندار و مقامات مسئول این شهرستان‌ها تشکیل دادیم، دیدیم که مردم این شهرستان‌ها معضلات بسیاری دارند که باید حل شود. ما تا پایان سال 95 به وعده های خود در این زمینه عمل خواهیم کرد.

"20 پروژه با بودجه 642 میلیارد تومان برای این شهرستان‌ها در نظر گرفته شده که تا پایان سال 95 همه آن‌ها تخصیص داده خواهد شد و پروژه‌ها عملیاتی می‌شود. همین امروز عملیات احداث شهرک صنعتی شهریار به مساحت سه هزار هکتار آغاز شد."

روحانی یادآور شد: مرتب دارد از قدرت منابع آبی کاسته می‌شود، معضل خشکسالی کشور را فرا گرفته و ما راهی نداریم جز اینکه به صورت علمی و با صرفه جویی آب مصرف کنیم. ما باید از طریق واردات آب و شیرین کردن آب دریا با خشکسالی مقابله کنیم. یکی از مشکلات این سه شهرستان نبود تاسیسات فاضلاب است که انشاالله برای ایجاد آن در شهریار، شهر قدس و ملارد اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

روحانی از احداث شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های ملارد، شهریار و شهرقدس در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی این شهرستان‌ها عدم امکانات درمانی شایسته است و این در حالی است که این شهرستان‌ها نیاز به بیمارستان‌های مجهز دارند، لذا یک بیمارستان 300 تختی در شهریار ساخته و تجهیز خواهد شد. سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای ایجاد ساختمان‌های مورد نیاز و وزارت بهداشت برای تکمیل تجهیزات بیمارستان‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی همچنین از ساخت و تجهیز بیمارستان 160 تختی در شهرستان‌های قدس و ملارد خبر داد و افزود: بیمارستان امام سجاد شهریار نیز بازسازی و تجهیز خواهد شد تا موارد مربوط به درمان و بهداشت مردم در سال‌ جاری و تا پایان سال آینده تکمیل شود تا مردم از این نظر خیال آسوده ای داشته باشند.

روحانی اضافه کرد: همچنین مرکز تجاری ایرانی - اسلامی که از معماری‌های زیبایی برخوردار است، در شهریار امروز رسما افتتاح می‌شود. این مرکز تجاری می‌تواند الگوی خوبی در ساخت و ساز معماری اسلامی باشد.

وی همچنین از تخصیص 1000 میلیارد تومان تسهیلات برای فعالیت بخش‌های صنعتی این سه شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در زمینه آب رسانی در این مناطق اقداماتی شورع شده، اما چون این اقدامات در حال کارشناسی است، در زمان لازم نتیجه آن به مردم اعلام خواهد شد.

رئیس جمهور افزود: انشالله سالن ورزشی و استخر سرپوشیده در شهر قدس در طول این دو سال احداث و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. می‌خواهم به وحدت و اتحاد میان مردم تاکید کنم. در این شهرستان‌ها از جاهای مختلف ایران حضور دارند، همه باید به فرهنگ‌های مختلف اخترام بگذاریم. ایران اسلامی باید الگوی برادری و همزیستی باشد. در منطقه ما می بینید که چه معضلاتی میان اقوام و مذاهب مختلف ایجاد شده است. باید برای مظلومان عالم کمک باشیم.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی