برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۸۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۵
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه اگر کسی خیال کند آمریکا به مسئله هسته ای قناعت می کند بسیار خوش خیال است، گفت: آمریکاییها می خواهند سلطه زمان شاه را ۱۰ برابر بیشتر در این کشور پیاده کنند.
به گزارش هشت صبح، خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه اگر کسی خیال کند آمریکا به مسئله هسته ای قناعت می کند بسیار خوش خیال است، گفت: آمریکاییها می خواهند سلطه زمان شاه را ۱۰ برابر بیشتر در این کشور پیاده کنند.

آیت الله جنتی امروز در خطبه دوم نماز جمعه تهران با بیان اینکه مسئله اصلی امروز، مسئله هسته ای است، اظهار کرد: این مسئله موضوع سرنوشت سازی است و بسیاری نمی دانند که چه سرنوشتی را برای کشور به همراه دارد و برخی ساده اندیش و بی تفاوت و برخی نیز خیال می کنند این مسئله موضوع مهمی نیست و می گویند که چه اشکالی دارد که ما خواسته های آنها را قبول کنیم و سپس آنها تحریم ها را بردارند و مشکلات ما کمتر شود.

وی افزود: عده ای به شیطان بزرگ و دیگر شیاطین امید دارند و حقیقت را در نمی یابند.

آیت الله جنتی با تاکید بر اینکه ادامه این راه نیاز به سه مولفه اصلی دارد و هر کسی این سه اصل را نداشته باشد نمی تواند این راه پرخطر را ادامه دهد، گفت: اول ایمان به خدا است یعنی تنها حامی خداوند است و همان خدایی که خرمشهر را زنده کرد، امروز نیز زنده است.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: دومین اصل ایمان به مردم است. این مردم در طول تاریخ انقلاب مقاومت و پایداریشان برجسته بود. امروز این مردم عوض نشده اند، مردم به رهبری و امام (ره) وفادار هستند و برخی خیال نکنند که مردم متفاوت شده اند و تحمل سختی ها را ندارند و باید آب و نان مردم را به هر قیمتی که شده فراهم کرد تا آنها راضی باشند.

وی خاطرنشان کرد: سومین اصل آن است که به راه خدا ایمان داشت، یعنی راه درستی که اگر از آن عدول کنیم به ضلالت می افتیم.

آیت الله جنتی با بیان اینکه مسئله هسته ای یک مسئله صرف برای آمریکا و غرب نیست، تاکید کرد: این مسئله مهمی است و هر اندازه که در مقابل آن بایستیم ارزش دارد ولی موضوع آن است که تنها مسئله هسته ای نیست، بلکه مسئله این است که آمریکا سی و چند سال تودهنی و پس گردنی از اسلام خورده است و امروز کمر بسته است که انتقام بگیرد.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: اگر بر فرض محال ما مسئله هسته ای را قبول کردیم و مثلا به مانند لیبی تمام تاسیسات و دستاوردهای هسته ای خود را تحویل آنها دادیم، بسیار خامی و ساده اندیشی می خواهد که فکر کنیم مسئله تمام می شود و تحریم های ایران را برمی دارند و اقتصاد فعال شده و ما می توانیم کشور را اداره کنیم. این طرز تفکر بسیار ساده اندیشانه و عوامانه است.

وی تصریح کرد: آمریکا می خواهد سلطه زمان شاه را ۱۰ برابر بیشتر در این کشور پیاده کند. آنها می خواهند نبض مسائل اقتصادی و سیاسی ما را به دست بگیرند و می خواهند مانند زمان شاه، مجلس، قوه مجریه و قوه قضائیه در دست آنها باشد. در واقع آنها می خواهند با این کار از اسلام انتقام بگیرند.

آیت الله جنتی افزود: آمریکایی ها قصد دارند از نیروهای انقلابی، رهبری و تمام بچه بسیجی ها انتقام بگیرند و اگر به خواسته های خود برسند همه آنها را سر می برند، این همان آمریکایی است که هر جا وارد شد به احدی رحم نکرد. قساوت آن حداکثری است و هر جا که رفت نیروهای مخالف خود را تار و مار کرد.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه عده ای در داخل این موضوع را نمی فهمند و فکر می کنند تنها مسئله هسته ای برای آمریکا اهمیت دارد، گفت: عده ای در برخی جلسات گفته اند که وضعیت اقتصادی امروز کشور خوب نیست و چاره ای نداریم جز اینکه خواسته های غرب را بپذیریم، البته نگفته اند که تسلیم بشویم اما شبیه این حرف را بیان کرده اند و گفته اند که در غیر این صورت نمی شود مملکت را اداره کرد.

وی ادامه داد: حرف برخی از این افراد نشان می دهد که آنها آن سه اصل مدنظر را رعایت نکرده اند و به مردم ایمان ندارند و می گویند مردم طاقت سختی و مشکلات را نخواهند داشت.

آیت الله جنتی با اشاره به برخی سخنان امام (ره) تاکید کرد: امام (ره) می فرمود ما یک ملتی هستیم که به این گرسنگی و نخوردن ها عادت کرده ایم. ما روزه می گیریم و اگر به ما باشد و آنها ما را محاصره اقتصادی کنند از همان جو و گندم داخل کشور خود می خوریم. آنها ما را از محاصره اقتصادی نترسانند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: مردم راه امام (ره) را پذیرفتند، گرسنگی و نخوردن که از شهید دادن بدتر نیست، اگر ما راه خودمان را حق می دانیم و اگر به پشتیبانی خدای متعال ایمان داریم نباید از تهدیدهای آمریکا بترسیم و خیال نکنید آمریکا به مسئله هسته ای قناعت می کند، که اگر کسی غیر از این خیال کند، خیلی خوش خیال است.

وی افزود: البته تیم هسته ای و مذاکره کنندگان ما باید کار خودشان را بکنند و به خط قرمزها، عزت و آبروی انقلاب و مردم و توصیه های رهبر معظم انقلاب توجه داشته باشند، اما ما باید راه خودمان را ادامه دهیم زیرا ارزش آن را دارد که پای این راه مقاومت کنیم تا آنجا که حتی همه ما کشته شویم.

آیت الله جنتی با اشاره به تحولات منطقه و تجاوز عربستان به مردم مظلوم یمن، گفت: عربستان، فرعون و طاغوت زمان است و بیشتر این ثروت ها را صرف می کند که آزادی ها را سرکوب کند و امروز در یمن به جنایت پرداخته است که با هیچ معیاری جور در نمی آید. آنها به آمریکایی ها می گویند یمن را نجات دهید و نیروهای رزمنده را سرکوب کنید.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه تجاوزات عربستان با هیچ معیار انسانی، قانونی و بین المللی مطابق نیست، خطاب به مقامات سعودی گفت: شما به یک کشور حمله می کنید، مگر این کشور با شما چه کرده بود و با چه مجوزی انسان های بی گناه را می کشید و قتل عام انجام می دهید و زیرساخت های این کشور را نابود می کنید؟ خدا لعنتتان کند و خداوند این قدرت را از شما بگیرد.

وی افزود: ما نیز همواره حامی مظلوم در برابر دشمن ظالم هستیم و از مظلوم حمایت می کنیم و از امیر المومنین علی(ع) آموخته ایم که باید با ظالم برخورد کنیم و از حمایت از مردم مظلوم یمن هرگز کوتاهی نخواهیم کرد.

آیت الله جنتی خاطرنشان کرد: امیدوارم هر چه زودتر شر اشرار سعودی از سر حرمین شریفین و از سر مردم مسلمان حجاز و از سر دیگر مردم دنیا از جمله مردم عراق و سوریه که عربستان با پول های خود داعش پرورانده و به جنگ آنها آمده است، کوتاه شود.

خطیب جمعه تهران در خطبه اول نماز جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲ و امام خمینی (ره) و نیز تبریک ولادت امام حسین (ع)، گفت: امام حسین (ع) نماد قدرت، صبر، شهامت و ایثار بود و زندگی آن حضرت برای همیشه تاریخ راهنما و راهگشا است. سخنان ایشان در راه کربلا همگی ارزنده و درس آموز است و امام حسین (ع) نشان داد بشر نباید زیر بار ظلم برود ولو اینکه به قیمت هستی خود و یارانش تمام شود.

وی افزود: امام حسین (ع) ثابت کرد جان در مقابل عدالت خواهی و خداخواهی ارزشی ندارد و ایشان دانسته و آگاهانه اهل بیت خود را به کربلا آورد و تقدیم خداوند کرد.

آیت الله جنتی تاکید کرد: اگر تنها کلمه هیهات من الذله امام حسین (ع) به ما می رسید همان برای بشر کافی بود که عزت خواهی و ظلم ستیزی کند. همین درس را امام حسین (ع) به امام خمینی (ره) و پاسداران ما نیز آموخت. همین درس بود که در جبهه ها عزیزان ما می خواندند و می سرودند و خرمشهر را به دنبال آن فتح کردند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه فتح خرمشهر بدر انقلاب اسلامی بود، گفت: همان نقشی که جنگ بدر در صدر اسلام برای مسلمانان داشت، فتح خرمشهر نیز برای انقلاب اسلامی داشت.

وی افزود: استقامت امام حسین (ع) در همه دنیا به خصوص در ایران اثرگذار بود. امروز نیز همه ما  باید این درس را بیاموزیم چرا که در شرایطی هستیم که دشمن می خواهد ما را ذلیل و تسلیم کند، در صورتی که خبر ندارد ما امام حسین (ع)، کربلا، غدیر و علی (ع) داریم.

آیت الله جنتی با بیان اینکه سپاه پاسداران این درس را پیشاپیش خوانده است، گفت: هیهات من الذله امام حسین (ع) سپاه ما را آماده کرد و شکست ناپذیر ساخت و مقاوم و ایثارگر کرد. سپاه شجره طیبه ای بود که هر دم میوه شیرینی را به کام همه می رساند.

وی تاکید کرد: امروز دشمن تاب دیدن سپاه را ندارد و با آن دشمنی می کند. دشمن سپاه، دشمن خدا و امام حسین (ع) است و خداوند روح امام(ره) را شاد کند که این شجره طیبه را نشاند و تا امروز آن را بارور کرد.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: سپاه خاری در چشم و مشتی بر دهان دشمنان بوده و مایه امید اسلام خواهان است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها