برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۷۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۴
حکم جلب فردی را که با ریختن اسید در کانال فاضلاب یک منزل برای رفع گرفتگی، ناخواسته موجب نقص عضو جوانی 19 ساله در همدان شده بود، صادر شد.
یدالله روحانی منش مدیر عامل ستاد دیه استان همدان گفت: سرایدار یک منزل مسکونی در همدان به منظور نظافت و بازکردن مسیر لوله اقدام به ریختن اسید در داخل کانال فاضلاب می کند.

وی اضافه کرد: بخار اسید از داخل سیفون دستشویی منزل مسکونی آپارتمان طبقه پایین نشت کرده که ر منجر به نقص عضو و از کار افتادن دست و پای یک جوان که از مشهد برای میهمانی به خانه بستگان خود آمده بود، می شود.

وی اضافه کرد: پس از تشکیل پرونده قضایی و ارسال پرونده به پزشکی قانونی از کار افتادن و فلج شدن دست ها و پاها، زوال عقل و بیان و ناتوانی کامل جنسی به علت انتشار بخار ناشی از اسید تایید می شود.

وی اضافه کرد: طبق نظر قاضی پرونده و با استناد به مدارک و ادله موجود سرایدار 40 درصد و مالک خانه 60 درصد در این واقعه مقصر شناخته می شوند و بیش از سه میلیارد و 939 میلیون ریال دیه تعیین می شود.

مدیرعامل ستاد دیه همدان تاکید کرد: با توجه به ناتوانی سرایدار در تامین سهم دیه حکم جلب وی صادر شده است با این وجود تلاش و رایزنی ها عوامل این ستاد برای کاستن مبلغ دیه ادامه دارد.

روحانی منش باذکر اینکه والدین این جوان مشروط حاضر به بخشش کل دیه هستند اظهار کرد: با توجه به فلج شدن دست و پاها و زائل شدن عقل و نطق این فرد نیازمند نگهداری در مکانی مناسب با حضور پرستارانی صبور و متعهد است.

وی افزود: والدین این جوان معتقدند پس از مرگ آنها کسی از فرزندشان مراقبت نمی کند به این منظور در صورتی که دستگاهی متعهد به نگهداری این فرد شود آنها تمامی دیه را می بخشند.

هم اینک 242 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های همدان حضور دارند.
منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: