برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۷۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۲
«گرهارد ریشتر» نقاش سرشناس آلمانی توسط مجله‌ی «Manager Magazin» به‌عنوان گران‌ترین نقاش معاصر جهان معرفی شد.
«گرهارد ریشتر» نقاش سرشناس آلمانی توسط مجله‌ی «Manager Magazin» به‌عنوان گران‌ترین نقاش معاصر جهان معرفی شد.
یکی از تابلوهای «گرهارد ریشتر» با عنوان «تصویر انتزاعی ۵۹۹» که او آن در سال ۱۹۸۶ نقاشی کرده است، در حراجی «ساتبی» لندن به قیمت 46.3 میلیون دلار به فروش رفت تا رکورد جدیدی در زمینه‌ی گران‌ترین اثر فروخته‌شده توسط یک نقاش معاصر ثبت شود.
 
تابلوی «تصویر انتزاعی ۵۹۹» دو برابر قیمتی به فروش رسید که دست‌اندرکاران این حراجی بزرگ ارزیابی کرده بودند.
 
مجله‌ی «Manager Magazin» این هنرمند آلمانی را یکی از محبوب‌ترین هنرمندان 40 سال گذشته دانست و عنوان کرد که درآمد بالای حاصل از فروش آثار «ریشتر» مبنای محبوبیت او بوده است.
 
در حال حاضر «پابلو پیکاسو» گران‌ترین آثار نقاشی در جهان را دارد و در مقام اول در میان آثاری است که بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۴ به حراج گذاشته شده‌اند.
 
پس از «پیکاسو» و در رده‌های بعدی به ترتیب «اندی وارهول»، «کلود مونه»، «فرانسیس بیکن»، «پیر آگوست رنوآر» و در مقام ششم «گرهارد ریشتر» قرار می‌گیرند.
 
برای تعیین این رده‌بندی، این مجله نتایج فروش اطلاعات مربوط به پنج میلیون فروشنده در 700 حراجی در سراسر جهان را ارزیابی کرده است.
 
کارشناسان معتقدند در مراکز حراج و مزایده‌ در حال حاضر هنرمندان معاصر محبوب‌تر از گذشتگان هستند و بیشترین متقاضیان را دارند و قیمت آثار آن‌ها به‌شکل فزاینده‌ای افزایش یافته است.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی