برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۶۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷
رئیس فدراسیون فوتبال ایران با بیان اینکه سرمربی تیم ملی باید برای تماشای مسابقات لیگ به ورزشگاه‌ها برود، گفت: انتخاب نکونام به عنوان مربی تیم ملی هنوز قطعی نیست و کی‌روش تنها پیشنهاد وی را داده است.

علی کفاشیان درباره انتخابش به عنوان یکی از نواب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار کرد: با جلساتی که با کشورهای آسیای میانه برگزار کردیم در نهایت موفق شدیم به عنوان نایب رئیسی آسیای مرکزی برسیم.

وی افزود:کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال حاضر پنج نایب رئیس از مناطق مختلف این قاره دارد. علاوه بر ایران، کشورهای چین، سنگاپور، مالزی و قطر هم نایب رئیسان دیگر کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند. ضمن اینکه کشور ژاپن هم به خاطر عضویت در فیفا در نایب رئیسی هم حضور دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال که با رادیو ورزش گفتگو می کرد درباره نقش نایب رئیسی AFC، تاکید کرد: نایب رئیسان تصمیمات مهمی را در کنار رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گیرند و نقش مهمی در تصمیم‌گیری های اصلی دارند.

کفاشیان با بیان اینکه مدت زمان عضویت در نایب رئیسی کنفدراسیون فوتبال آسیا چهار سال است، گفت: حتی اگر از ریاست فدراسیون فوتبال ایران کنار بروم، پست من در آسیا سر جای خودش باقی می ماند و من به مدت ۴ سال نماینده آسیای مرکزی در AFC هستم.

وی در ادامه درباره عدم حضور کارلوس کی‌روش در ورزشگاه‌ها با وجود توافق نهایی با فدراسیون فوتبال تاکید کرد: این سئوالی است که باید از خود کی‌روش پرسیده شود که نحوه نظارت بر انتخاب بازیکنان تیم ملی به چه شکلی است. قطعا کی‌روش لیگ را زیر نظر دارد و برنامه‌هایش را برای تشکیل اردو در خردادماه پیش می برد.

کفاشیان در خصوص اینکه ممکن است کی‌روش به خاطر ممنوع الخروجی ناراحت باشد و به همین خاطر لیگ را از نزدیک تماشا نمی کند، افزود: ما چند باری به او پیغام دادیم. هر چند هنوز مشکل ممنوع الخروجی او حل نشده ولی نمی دانم چرا او به ورزشگاه‌ها نمی آید. سرمربی تیم ملی باید به ورزشگاه‌ها بیاید و لیگ را از نزدیک تماشا کند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره انتقاداتی که نسبت به انتخاب جواد نکونام به عنوان دستیار کارلوس کی‌روش عنوان می شود، گفت: طبیعی است که انتخاب دستیار سرمربی باید با نظر خودش باشد. کی‌روش می گوید می خواهد با کسانی کار کند که هماهنگی داشته باشند. او می خواهد راه را برای مربیان جوان ایرانی بازکند.

وی تاکید کرد: البته انتخاب نکونام هنوز قطعی نشده است. کی‌روش فقط نظرش را در این باره اعلام کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره انتخاب افشین پیروانی هم گفت: پیروانی انتخاب فدراسیون بود و حضور او در تیم ملی قطعی است. کی‌روش هم این موضوع را پذیرفته است و پیروانی کارش را شروع کرده است.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: