برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۶۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۷
مسئول بخش حشرات سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه هنوز هیچ شکایتی در خصوص مگس‌های سفید به سازمان ارسال نشده است، گفت: مگس‌های سفید در پایتخت با آغاز تابستان به احتمال زیاد افزایش می‌یابند.
علیرضا نادری در خصوص افزایش مگس‌های سفید یا همان عسلک‌های پنبه، اظهار داشت: هنوز هیچ نامه و شکایتی مبنی بر افزایش چنین حشراتی به دست ما نرسیده است.

وی با بیان اینکه با رسیدن فصل گرما به احتمال زیاد شاهد حضور پررنگ این حشرات در شهر خواهیم بود، گفت: هنوز فصل گرما شروع نشده و این حشرات به چشم می‌خورند به طور قطع با گرمای هوا میزان آنها افزایش خواهد یافت.

مسئول بخش حشرات سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: باید دستگاه‌های موظف در این زمینه ورود کنند. ما از سال گذشته در خصوص افزایش این حشرات هشدار داده بودیم ولی اقدام موثری صورت نگرفت.

نادری با اشاره به اینکه تخم‌گذاری مگس‌های سفید(عسلک‌های پنبه) بر روی برخی گیاهان به عنوان تغذیه آنها در سال گذشته صورت گرفته است، افزود: این حشرات حتی روی برخی گیاهان تزیینی وجود دارند.

وی با اشاره به اینکه به احتمال زیاد طی دو ماه آینده مگس‌های سفید در تهران افزایش خواهند یافت، ادامه داد: باید به فکر کاهش این حشرات در شهر باشیم البته باید بگویم اکنون این حشرات در جنوب شهر تهران بیشتر به چشم می‌خورند.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: