برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۶۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۱
قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در سال 2015 رسید.
اقتصاد نیوز: قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در سال 2015 رسید.

قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در سال 2015 رسید. این اتفاق پس از آن رخ داد که براساس آمار دولتی منتشر شده مشخص شد میزان ذخایر آمریکا کمتر از پیش‌بینی‌ها رشد داشته است. برخی از تحلیلگران می‌گویند به نظر می‌رسد اضافه عرضه موجود در بازار نفت در حال کاهش است.

آمارهای دولتی نشان می‌دهد که سطح ذخایر نفتی آمریکا به میزان کمتری از انتظارها در هفته گذشته رشد داشته است. این خبر منجر به شکل گیری روند افزایشی در بازار نفت شده؛ البته برخی از تحلیلگران اعلام می‌کنند بازار در حال نادیده گرفتن عوامل کاهشی مانند افزایش تولید است.

افزایش قیمت نفت در ماه آوریل قوی‌ترین جریان رشد قیمت از زمان سقوط قیمت‌ها در ماه ژوئن سال 2014 بوده است.

قیمت نفت برنت دریای شمال در آخرین معاملات انجام شده در بازار جهانی با 37 سنت افزایش به سطح 66 دلار و16 سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینتر مدییت نیز به طور مشابه 76 سنت رشد داشت و در سطح 59 دلار و 34 سنت در هر بشکه به فروش رفت.

دیروز قیمت سبد نفتی اوپک نیز افزایش داشت و 60 دلار و 92 سنت به ازای هر بشکه به فروش رفت.

یکی دیگر از دلایل این افزایش قیمت، کاهش نزدیک به 50 درصدی قیمت نفت نسبت به تابستان سال گذشته است که می‌تواند با توجه به نزدیک شدن به فصل مسافرت در آمریکا تقاضای بنزین در این کشور را افزایش دهد و اضافه عرضه موجود در بازار را تخفیف دهد.

آمار دولتی نشان می‌دهد در هفته گذشته نیز افزایش سطح ذخایر نفت آمریکا برای شانزدهمین هفته متوالی ادامه داشته است. اما افزایش 1.9 میلیون بشکه‌ای این ذخایر بسیار کمتر از پیش‌بینی 4.2 میلیون بشکه‌ای موسسه نفت آمریکا همچنین پیش‌بینی 2.3 میلیون بشکه‌ای رویترز بوده است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی