برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۶۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
نشست خبری رئیس‌جمهور در پایان سفر به شیراز دقایقی پیش آغاز شد.
به گزارش هشت صبح، نشست خبری حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پایان سفر به شیراز دقایقی پیش آغاز شد.

رئیس‌جمهور در این نشست با بیان اینکه در کشاورزی نیازمند تغییر الگوی کشت هستیم، اظهار داشت: انشاءالله مسائل محیط زیست و آب و کشاورزی را همزمان با یکدیگر حل کنیم.

وی با بیان اینکه در زمینه صنعت طرح‌های صنعتی بزرگی را دولت اعتبارات آن را اماده کرده است، گفت: بزرگترین طرح آلمینیوم کشور در استان فارس اجرا می‌شود. یک میلیارد و 200 میلیون دلار دولت تامین اعتبار کرده است. تحول بسیار خوبی برای استان فارس پیش‌بینی شده است.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: مشکلات محیط زیستی دارد فاز دوم آن که امیدواریم با حل مسائل و مشکلاتش، به سرانجام برسد. همچنین خط دوم متروی شیراز اعتبارات آن مدنظر قرار گرفته است.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه در زمینه صنعت، تحول بزرگی در استان فارس رخ خواهد داد، تاکید کرد: آزادراه شیراز - اصفهان اعتباربالایی می‌خواهد که سال گذشته آغاز شده است. 23 درصد این طرح اجرایی و عملیاتی شده است که امیدواریم بخش خصوصی این پروژه را برعهده گیرد تا به صورت کامل اجرایی و عملیاتی شود. بخش خصوصی به راحتی می‌تواند این طرح را برعهده گیرد.

وی ادامه داد: 92 طرح و پروژه برای این استان در نظر گرفتیم که همه در سال 94 و 95 اجرایی و عملیاتی خواهد شد. همچنین در سال 94 و 95 این اعتبارات تخصیص داده خواهد شد.

حجت‌الاسلام روحانی در پاسخ به سئوالی پیرامون انتشار فکت‌شیت ایرانی گفت: فکت‌شیت ایرانی قبل از آمریکا منتشر شد. شبی که تفاهم بین ایران و 1+5 انجام شد و بیانیه‌ای که در لوزان اعلام شد، یک ساعت قبل آن خبرگزاری‌ها فکت‌شیت ایرانی را منتشر کردند؛ همه خبرگزاری‌ها ما یک فکت شیت را اعلام کردند و همان را هم رسانه‌های خارجی اعلام کردند.

وی تاکید کرد: نمی‌دانم برخی حافظه‌شان ضعیف شده است چراکه قبل از آمریکایی‌ها ما فکت شیت خود را اعلام کردیم. بنابراین ما اعلام کردیم و روشن است، منتها برخی شبهه‌‌ای ایجاد و مسائلی را مطرح کردند، ضمن اینکه ما نظرات خود را ما به صراحت گفتیم. وزیر امور خارجه ما و رئیس سازمان انرژی اتمی به تفصیل نظرات ایران را اعلام کردند، حال اگر می‌خواهید مصاحبه‌های آنان را دوباره منتشر کنید تا فکت شیت دوم منتشر شود.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: کلید حل مشکل همه استان‌ها به صحنه آمدن مردم و کارآفرینان است. روز گذشته بسیار خوشحال شدم که در شیراز بیش از 70 نفر از کارآفرینان از کشور‌های مختلف به شیراز آمده بودند. باید زمینه‌ها را برای سرمایه‌گذاری در این استان فراهم کنیم.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه عمر دولت 20 ماهه است، گفت: در دولت کارهای بسیار زیادی انجام شده است. البته سیاست خارجی چون فعالیت آن برجسته شده و بسیار هم مهم است، مردم با هوشیاری و دقت و چشم تیزبین روزانه شاید مسئله دیپلماسی را دنبال می‌کنند. باز هم باید از دیپلمات‌ها تشکر کنیم کار بسیار بزرگی و قابل تقدیری را انجام می‌دهند.آنها افتخار کشور هستند.

حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: بخش‌های دیگر نیز در کشور کارهای زیادی را انجام دادند، در بخش سلامت کار عظیمی در کشور تحقق پیدا کرد. در حاشیه سازمان ملل با روسای جمهور و مقامات ملاقات داشتیم، می‌گفتند چگونه این اقدام عظیم را در عرصه سلامت انجام دادید. در اردیبهشت سال گذشته شروع و بعد از 7 و 8 ماه در بخش سلامت کار عظیمی صورت گرفت آن هم در شرایطی که قیمت نفت نصف شده بود. در شرایط تحریم و کاهش قیمت نفت از رکود خارج شدیم و تورم را مهار کردیم.  

وی ادامه داد: همه می‌دانند که حل مشکلات زمان زیادی می‌خواهد. در همه زمینه‌ها در عین حال سال گذشته رشد داشتیم.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: