برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۶۶۴۸
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱
بازار جهانی نفت به توقیف کشتی آمریکایی توسط جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.
با گذشت چند هفته از دوره ثبات قیمت نفت و محدود شدن معاملات بهای هر بشکه طلای سیاه در سطوح ۵۵ تا ۶۰ دلار، اظهارات روز گذشته وزیر کهنه کار عربستان سعودی هر چند منجر به کاهش چند سنتی قیمت نفت شد اما با توقیف یک کشتی توسط ایران، قیمت نفت بار دیگر در بازارهای جهانی افزایش یافت.

بر این اساس، عربستان سعودی بار دیگر با ارائه مواضعی تکراری از افزایش عرضه نفت خام بیشتر به بازارهای آسیایی خبر داده است.

علی النعیمی با بیان اینکه عربستان آماده پاسخگویی به تقاضای بیشتر برای نفت در بازار آسیا است، گفت: ریاض آماده است افزایش تقاضای نفت چین را هرچقدر باشد تامین کند.

این اظهارنظرها بار دیگر با واکنش بازار جهانی نفت مواجه شد به طوری که بهای طلای سیاه کاهشی چند سنتی را تجربه کرد اما با گذشت چند ساعت انعکاس خبر توقیف یک کشتی آمریکایی توسط جمهوری اسلامی ایران قیمت نفت چند سنتی افزایش یافت.

رسانه‌های بین‌المللی شامگاه گذشته با انتشار گزارش‌هایی اعلام کردند: به دنبال توقیف یک فروند کشتی آمریکایی توسط ایران، بهای نفت در آخرین ساعات معاملات شامگاه گذشته افزایش یافت.

از این رو، قیمت هر بشکه نفت برنت در قراردادهای مدت دار با ۵۵ سنت افزایش به ۶۵ دلار و ۳۸ سنت و بهای نفت خام وست تگزاس آمریکا نیز با ۷۵ سنت افزایش به ۵۷ دلار و ۷۴ سنت افزایش یافت.

قیمت نفت در حالی در ساعات پایانی روز گذشته افزایش یافته است که بیژن زنگنه وزیر نفت ایران پیش بینی می کند که دوران سقوط آزاد بهای طلای سایه متوقف شده و قیمت نفت از سطوح فعلی پائین تر نمی آید
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: