برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۶۲۰۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱
اين عمليات در واقع نوعي جنگ رواني-رسانه اي نامحسوس از سوي نيروهاي خودي براي گرا دادن به نيروهاي مخالف محسوب مي شود.
گروه سياسي هشت صبح: گويا سنت نانوشته اي در بدنه اجرايي كشور در حال نهادينه شدن است كه اگر عمر«رفاقت» دولت با وزيري به سر آمده باشد و دولت به هر دليلي تمايل به ادامه همكاري با وزيري را نداشته باشد، خط تخريب وزير مربوطه به رسانه هاي همسو با دولت اعلام و با توپخانه رسانه اي نقاط ضعف وزارتخانه مربوطه با چاشني بزرگنمايي به منظور فشار جريان هاي مخالف و بخصوص مجلس را به بركناري وزير قانع مي كنند. 

اين عمليات در واقع نوعي جنگ رواني-رسانه اي نامحسوس از سوي نيروهاي خودي براي گرا دادن به نيروهاي مخالف محسوب مي شود. 

دقيقا در روزهايي كه برخي نمايندگان مجلس از استيضاح علي ربيعي وزير كار سخن مي گويند، توپخانه برخي رسانه هاي اصلاح طلب همسو با دولت عليه وي به كار افتاده است. در تقسيم كار صورت گرفته اين جريان رسانه اي، رسانه هاي مكتوب وظيفه انتشار اوليه گزارش و رسانه هاي مجازي اين جريان بخصوص سايت هاي خبري، وظيفه بازنشر و شانتاژ خبري پيرامون آن را بر عهده گرفته اند. 

پشت پرده شمشير رسانه اي اصلاح طلبان عليه وزير كار/ آقاي وزير همچنان باج نمي دهد

روزنامه آرمان امروز كه منسوب به نزديكان ايت الله هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام است در شماره شنبه خود به صراحت نوشته كه علي ربيعي نتوانسته «رضایت دوستان» خود را جلب کند. البته آرمان امروز ننوشته انتظار «دوستان» از وزيري كه در انظار عمومي به «باج ندادن» مشهور است، چه بوده ولي مي توان از برخي نشانه ها حدس زد كه برخي اعضاي جريان هايي به دنبال عضويت در هيات مديره شركت هاي تابعه سازمان تامين اجتماعي و وزارت كار بوده اند و با «كوتاه نيامدن» ربيعي بنا را بر تخريب گسترده وي گذاشته اند. 

خط تخريب ربيعي آنگونه كه از شواهد و قرائن پيداست در روزهاي آتي با شدت بيشتري از سوي رسانه هاي اصلاح طلب پيگيري مي شود. ربيعي اصولگرا نيست و از قضا از دوستان نزديك سيدمحمد خاتمي و ميرحسين موسوي است. اگرچه حضورش در وزارت كار انتقادهايي را از سوي اصولگرايان در پي داشت ولي عملكرد وي به گونه اي بوده كه تحسين همگان را برانگيخته است. آنچه اين روزها به عنوان «استيضاح» وزير كار دنبال مي شود صرفا ماجرايي سياسي است و لاغير. 
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: