برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
یک گزارش جدید با افشای محل اختفای ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی تکفیری داعش می‌گوید وی در منطقه‌ای در استان نینوا در شمال عراق پنهان شده است.
جبهه جهانی مستضعفین: یک گزارش جدید با افشای محل اختفای ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی تکفیری داعش می‌گوید وی در منطقه‌ای در استان نینوا در شمال عراق پنهان شده است.

به گزارش روزنامه گاردین، «فرض مسلم این است که بغدادی اکثر اوقات در البعاج به سر برده است.»

در این گزارش به نقل از یک منبع آگاه که به نام وی اشاره نشده آمده است بغدادی به این دلیل این روستا را برای زندگی انتخاب کرده که می‌داند نیروهای امریکایی در این منطقه حضور کم رنگی دارند.

این منبع آگاه افزود: «(ارتش امریکا) از سال ۲۰۰۳ به ندرت در این منطقه حضور داشته است. این یکی از بخش‌های عراق است که آنها برای حضور در آن برنامه‌ریزی نکرده بودند.»

وی تایید کرد که بغدادی در ماه مارس در یکی از حملات ائتلاف تحت رهبری امریکا به شدت زخمی شد و افزود هر چند جراحات وی بسیار شدید و خطرناک بود اما کم کم سلامتی خود را به دست آورده است.

در ادامه این گزارش آمده است: «با این وجود وی هنوز اداره روزانه این سازمان را آغاز نکرده است.»

حشام الهاشمی، مامور اطلاعاتی عراق به گاردین گفت: «بله وی ۱۸ مارس در منطقه البعاج در نزدیکی روستای ام الروس با گروهی که او را همراهی می‌کرد زخمی شد.»

مقامات امریکایی این گزارش را تایید نکرده‌اند. سخنگوی پنتاگون گفت: «ما چیزی برای تایید این گزارش در اختیار نداریم.»

البعاج از سال ۲۰۰۴ به عنوان پناهگاه امن تروریست‌ها در نظر گرفته شده است و کنترل آن اغلب از دست دولت عراق خارج شده و مدت مدیدی است که قاچاقچیان برای واردات کالا از سوریه از این منطقه استفاده می‌کنند.

داعش ژوئن سال گذشته میلادی تهاجم به عراق را آغاز کرد و پیش از پیشروی به سوی بخش‌های مرکزی این کشور موصل را تصرف کرد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: