برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۴
یک آسیب شناس اجتماعی گفت: براساس پژوهش انجام شده توسط گروه اجتماعی بنیاد علوم رفتاری مشخص شد که ۳۰ درصد قاچاقچیان مواد مخدر، مسلح به سلاح سرد هستند.
دکتر مجید ابهری افزود: بر اساس این پژوهش مرگ زنان در اثر اعتیاد در سال ۹۳ نسبت به سال قبل ۳۵ درصد افزایش داشته که در این مدت آمار مرگ مردان معتاد ۳ درصد کاهش داشته است.

وی به مرگ ۲ هزار و۷۵۰ معتاد در سال گذشته و کشف ۵۵۵ تن انواع مواد مخدر اشاره کرد و گفت: از آنجا که خرده فروشان و معتادان در حاشیه بزرگراهها و دره های اطراف فرحزاد ،بزرگراه چمران و نیایش و یادگار امام مسلح به گاز فلفل  وسلاح سرد مانند چاقو و امثال آن هستند گاه برای بدست آوردن پول مواد مخدر برای خود معتادان دیگر و یا عابران ضعیف را مود هجوم قرار داده و زورگیری می کنند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: روزانه ۱۱ معتاد در کشور به دلیل اعتیاد می میرند و ۳۰ درصد از جرایم خرد نظیر دله دزدی ، دزدی وسایل خودرو ، کفش دزدی از آپارتمان ها توسط معتادان انجام می شود و با توجه به سهولت دسترسی افراد به اقلامی نظیر اسپری های گاز فلفل که بسیار خطرناک هستند باید نسبت به جمع آوری این افراد و کنترل اماکن و مراکز تجمع آنها توسط گشت های ثابت و سیار امنیت اجتماعی اینگونه مراکز و اماکن تامین گردد.

ابهری افزود: در سال جدید مافیای مواد مخدر با توجه به تلاش گسترده پلیس مبارزه با مواد مخدر به عرضه انواع آدامس و قرص های نشاط آور اقدام کرده که اقلام آن را گسترش خواهد داد و در این زمینه اطلاع رسانی و آگاه سازی خانواده ها و جوانان باید در اولویت رسانه ها و نهادهای فرهنگی قرار گیرد.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: