برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۸۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۳
جواد نکونام از سال 1378 در خط هافبک تیم ملی بازی کرد تا همین چند هفته قبل که آخرین بازی اش را مقابل سوئد انجام داد.
جواد نکونام از سال 1378 در خط هافبک تیم ملی بازی کرد تا همین چند هفته قبل که آخرین بازی اش را مقابل سوئد انجام داد.

اینکه کدام بازیکن می تواند در پست هافبک تدافعی جانشین نکونام باشد سوالی است که می تواند مهمترین سوال ترکیب تیم ملی در اولین بازی رسمی اش باشد.

برای این پست شاید خیلی ها به امید ابراهیمی اشاره کنند. بازیکنی که در چند فصل اخیر در لیگ ایران فوق العاده ظاهر شده و حتی توانسته به ترکیب تیم ملی هم راه پیدا کند. البته به عنوان ذخیره جواد نکونام. برخی دیگر هم معتقدند شاید آندو هافبک دفاعی تیم ملی شود و مسعود شجاعی و احسان حاجی صفی هم به عنوان دو بازوی او در روش 3-3-4 یا همان 1-5-4 به میدان بروند.

اما محتمل ترین گزینه برای حضور در پست هافبک تدافعی کسی نیست جز مرتضی پورعلی گنجی. پدیده تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا که ذاتاً یک هافبک دفاعی است اما کی روش از او در دفاع مرکزی بازی گرفت تا جایگزین مناسبی برای پژمان منتظری مصدوم باشد.

با توجه به بهبودی منتظری و بازگشت او به خط دفاع تیم ملی و حضور او در کنار سیدجلال حسینی، کی روش علاقه ای ندارد تا یکی از سه مدافع مطمئن خود به نام های حسینی، منتظری و پورعلی گنجی را فدا کند. به همین دلیل شاید مرتضی پورعلی گنجی به پست اصلی اش نقل مکان کند و جانشین جواد نکونام شود.

پورعلی گنجی که تا همین یک سال پیش ، یک هافبک میانی بود و نه مدافع مرکزی می تواند یک جانشین موفق برای کاپیتان سابق تیم ملی باشد و تا سالها تیم ملی را در پست هافبک دفاعی بیمه کند. نکته امیدوار کننده در مورد پورعلی گنجی چند پسته بودن او است. به طوری که اگر یکی از مدافعان هم نباشند می تواند به خط دفاعی برود و آنجا هم بازی کند.

منبع: ورزش سه
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی