برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۷۹۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۹
یکی از سرکرده‌های داعش در نوار ویدیویی اعدام حدود سی مسیحی ، مسیحیان جهان را تهدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما: یکی از سرکرده‌های داعش در نوار ویدیویی اعدام حدود سی مسیحی ، مسیحیان جهان را تهدید کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار ، داعش دست کم 28 مسیحی اتیوپیایی را در لیبی به شیوه گردن زن و تیراندازی به سرهای آنان اعدام کرد.

نعمه نعیم گزارشگر المنار در گزارشی گفت : بار دیگر کارگران مسیحی تهیدست در لیبی که مهمان این کشور هستند و چیزی ندارند به علت تهیدستی و ناتوانی در پرداخت جزیه به داعش ، اعدام شدند.

داعش اعلام کرده است آنها با پرداخت جزیه یا گرویدن به اسلام مخالفت کردند.

گزارشگر المنار گفت : شبکه داعش جدیدترین تصاویر اعدام و انهدام را که با فناوری بالا فیلم برداری شده و از نظر کیفیت تصویربرداری نیز با فیلمهای هالیوودی برابری می کند در پایگاههای اینترنتی حامی خود منتشر کرده است.

داعش در این تصاویر ،‌افراد مسلح خود را به نمایش گذاشته است که حدود سی مسیحی اتیوپیایی را سرمی برند و یا با گلوله می کشند.

در این نوار ویدیویی حدود 15 مرد در ساحلی در استان برقه در اتیوپی به شیوه گردن زدن و حدود 15نفر دیگر با تیراندازی به سر در یک منطقه بیابانی در استان فزان در جنوب لیبی به نمایش اعدام شدند.

این نوار ویدیویی همچنین صحنه هایی را از انهدام کلیساها و نمادهای دینی مسیحی در استان موصل عراق و تهدید مسیحیان عراق به نمایش گذاشته است.

یکی از سرکرده های داعشی ها در این فیلم می گوید:« ما به مسیحیان در هر جا که هستند می گوییم دولت اسلامی به خواست خداوند گسترش خواهد یافت و به شما در هر جا که باشید ولو در قلعه های مستحکم هم که باشید خواهد رسید. هر کس اسلام بیاورد در امان است و هرکس تحت ذمه مسلمانان در آید در امان است اما اگر کسی خودداری کند حد بت پرستان را بر آنان اجرا خواهیم کرد. مردان کشته خواهند شد زنان و بچه هایشان به اسارت در خواهند آورد و دارایی هایشان به غنیمت گرفته خواهد شد.»

از طرف دیگر اتیوپی اعلام کرد نمی تواند تأیید کند اشخاصی که در این فیلم ویدیویی اعدام شدند اتیوپیایی بودند اما این اقدام را محکوم و آن را وحشیانه توصیف کرد.

داعش فوریه گذشته نیز نوار ویدیویی از اعدام 21 گروگان منتشر کرد که بیشتر آنان مصریهای قبطی بودند که این فیلم هم در سواحل لیبی تصویربرداری شده بود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: