برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۷۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
اگر مشکلی در مورد سلامت گوشت گاومیش هندی وجود ندارد، پس چرا این محصول برای مصرف خانوار وارد نمی‌شود...
گروه اقتصادي هشت صبح: با وجود استفاده گسترده از گوشت گاوميش هندي در توليد سوسيس و كالباس، رئيس بيمارستان دامپزشكي تهران از آلودگي انگلي و عدم سلامت اين گوشت خبر داد.
به گزارش هشت صبح، پیام محبی رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران با بیان اینکه گوشت گاومیش هندی به لحاظ آلودگی انگلی مورد تأیید نیست، گفت: محدودیت مصرف گوشت گاومیش هندی در سوسیس و کالباس به معنای عدم سلامت آن است.

وي در گفت و گو با فارس در مورد اینکه آیا گوشت گاو‌میش از کیفیت مناسب برای مصرف خوراکی برخوردار است، گفت: در مورد کیفیت نامطلوب گوشت گاومیش تاکنون چیزی نشنیده‌ام، ضمن اینکه دارا بودن کیفیت یک محصول به معنای آن نیست که می‌توان به راحتی آن محصول را مصرف کرد.

وی افزود: برخی وارد‌کنندگان در رسانه‌ها و با حضور در برنامه‌های پیرامون این موضوع با بیان مطالبی از قبیل اینکه کشورهایی مثل انگلستان و آمریکا مصرف‌کننده گوشت گاومیش هستند، در صدد فراهم کردن شرایط برای مصرف این محصول هستند، در حالی که بحث ما بر سر واردات گوشت گاومیش هندی و با قیمت مشخص است.

رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران تصریح کرد: گوشت گاو میش هندی از نظر بیماری‌های انگلی سالم نیست و مبتلا به برخی انگل‌ها از جمله سارکوسیست است.

آلودگي انگلي گوشت هاي سوسيس و كالباس/ چرا وزارت بهداشت چيزي به مردم نمي گويد؟

وی با بیان اینکه گاومیش‌های هندی به صورت گله‌ای رشد می‌کنند، افزود: ممکن است گله‌ای پرورش یافتن مزایای از جمله عدم استفاده کمتر از آنتی‌بیوتیک برخوردار باشد، اما نمی‌توان یک حسن را با یک ایراد عوض کرد.

محبی با بیان اینکه گوشت گاومیش هندی از نظر آلودگی‌های انگلی مورد تأیید نیست، گفت: اگر مشکلی در مورد سلامت گوشت گاومیش هندی وجود ندارد، پس چرا این محصول برای مصرف خانوار وارد نمی‌شود و محدود به مصرف سوسیس و کالباس است، بنابراین همین ایجاد محدودیت در مصرف حاکی از عدم سلامت آن است.

رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران با بیان اینکه انگل سارکوسیست قابل انتقال به انسان است، گفت: محدودیت واردات شرایط رانت را برای یک عده که تولید‌کننده فرآورده‌های سوسیس و کالباس هستند، فراهم می‌کند.

محبی بیان داشت: پایین بودن قیمت تمام شده گوشت بوفالو هندی نسبت به گوشت قرمز داخلی احتمال سودجویی برخی افراد در راستای عرضه آن به بازار مصرف خانوار را فراهم می‌کند.

رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران با بیان اینکه روی هیچ فرآورده‌ای از سوسیس و کالباس نوع گوشت مصرفی قید نمی‌شود، گفت: اگر واردات بوفالو برای استفاده در محصولاتی مثل سوسیس و کالباس باشد، این حق مصرف کننده است که بداند فرآورده‌ای را که مصرف می‌کند، از چه نوع گوشتی است، در حالی که هیچ تضمینی برای این موضوع وجود ندارد.

انگل سارکوسیست چيست؟

سارکوسیستوز یک بیماری تک یاخته ایی اغلب پستانداران (بخصوص علفخواران) ، پرندگان ، سگ ، انسان ، گوشتخواران وحشی ، جوندگان و خزندگان می باشد که توأم با یک تهاجم کیستی به اغلب بافتهای بدن بخصوص تهاجم به عضلات مخطط و بافتهای عصبی می باشد و در حالاتی نیز باعث علائم بالینی شدید و مرگ می شود.

در گذشته فکر می کردند که سارکوسیستوز از اهمیت چندانی برخوردار نمی باشد ولی با گذشت و مرور زمان به این نتیجه رسیده اند که می تواند منجر به انسفالیت ،بیماری عمومی و حتی سقط بشود. این بیماری دارای گسترش جهانی می باشد . بیشتر گزارشات از کانادا ، ایالات متحده آمریکا ، انگلستان ، ایسلند ، نروژ و استرالیا گزارش می شود . در یک زمان بیماری سارکوسیستوز در خوکهایی که بطور آزاد تغذیه میشوند با میزان بروز 75 درصد گزارش شده و در همان زمان در خوکهایی که با غله تغذیه شده بودند 5 درصد گزاش شده است و با کنترل غذا آلودگی به این انگل بطور معنی داری کاهش پیدا کرد بنحویکه با این روش در کشوری مانند دانمارک بندرت این بیماری گزارش می شود و بحد صفر رسیده بود. 

هر چند در گذشته سارکوسیست را بیماریزا اطلاق نمی کردند اما دانش امروز نشان داده است سارکوسیست ایجاد بیماری میکند و اهمیت بیماریزائی آن روز بروز در حال افزایش می باشد بعنوان مثال شرایط مزمن ، بیماری توأم با حالاتی میشود که منجر به لاغری مفرط می شود، ادم و آماس زیرفکی و بیرون زدگی چشم حاصل از آن در گاواعتقاد بر این است که در اثر بیماری سارکوسیستوز بوجود می آیند . گاوهایی که دارای آلودگی شدید به سارکوسیستوزمی باشند دچار تب ، کاهش اشتها ، ضعف عمومی ، کاهش تولید شیر ، اسپاسم عضلانی ، اسهال ، تحریک بیش از حد معمول ( حساسیت ) ، ضعف ، کم خونی و بعضی اوقات نیز منجر به مرگ می شود . سقط و زنده زائی در اثر سارکوسیستوز بوجود می آید. سایر میزبانهای آلوده علائمی مشابه نشان میدهند.

با توجه به چرخه زندگی انگلی بسته به شدت و وضعیت بیماری از علائم خفیفی چون سرگیجه ، عدم اشتهاء ، درد شکمی ، اختلالات گوارشی و درد شکم و اسهال که ممکن است تا 48 ساعت بطول بیانجامد گرفته تا تورم عضلانی آلرژیک و دردهای عضلانی گسترده ممکن است بوجود بیاوردکه بسته به شدت بیماری علائم متفاوت است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: