برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۶۵۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۴
سخنگوی بخش رسانه ای دفتر نخست وزیری عراق که به علت افشای یک نوار ویدئویی مجبور به کناره گیری شد، ضمن عذرخواهی از مردم عراق توضیح داد که مجبور بوده برای صدام آواز بخواند.
شبکه خبر: رافد الجبوری، سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق در یادداشتی در صفحه اینترنتی اش، کناره گیری از این سمت را تائید و اعلام کرد، مجبور بوده که برای صدام آواز بخواند.

چند روز پیش، یک نوار ویدئویی از این شخص منتشر شد که در آن، او شعری را در مدح صدام می خواند. این نوار مربوط به 15 سال پیش است و الجبوری در آن زمان سن کمی داشته اما به تازگی منتشر شده است.

پس از انتشار این ویدئو، برخی رسانه ها خبر دادند که حیدر العبادی دستور برکناری این سخنگو را صادر کرده است، اما امروز خبر استعفای او منتشر و توسط خود او تائید شد.

دفتر «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق در 27 اکتبر 2014 از تعیین «رافد جبوری» و «سعد حدیثی» به عنوان دو سخنگوی دفتر رسانه‌ای خبر داده بود.

در ویدئو 15 سال پیش، تصاویری از صدام با شمشیر و تفنگ و اسب دیده می شود و رافد الجبوری روی تصاویر شعری را می خواند که در آن گفته می شود:  سرت را بالا بگیر ، تمامی دشمنانت نابود می‌شوند و تو می‌مانی.

رافد جبوری، در صفحه خود در فیسبوک نوشت: به صورت مختصر می‌گویم که نمی‌خواهم دفتر نخست وزیر را بیش از این دچار مشکل کنم چرا که هدف از انتشار این فیلم هجمه به دولت است و من به میل و اصرار خودم خواهان استعفا شدم و این امر صورت گرفت. من اذعان 15 سال قبل به خاطر ملزومات زندگی در آن هنگام مجبور بودم این آهنگ را بخوانم و این امر برای هر کسی که در عراق پیش از 2003 زندگی کرده باشد، آشنا است. این تجربه اشتباه بود و اگر به کسی اهانت کرده‌ام عذرخواهی می‌کنم.

او همچنین از العبادی عذرخواهی کرد و گفت: العبادی زمانی که من را به عنوان سخنگوی دفترش انتخاب کرد به هیچ وجه از مساله آهنگ خبر نداشت. من در آن هنگام سن کمی داشتم و منطقی عمل نکردم اما در همان زمان نیز عضو حزب بعث نبودم و در حال حاضر هم بعثی نیستم.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: