برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۶۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۰
یک منبع میدانی سوری با اشاره به اینکه نبردهای مقدماتی ارتش سوریه برای آغاز عملیات آزادسازی شهر «ادلب» ادامه دارد، از آزادسازی چندین شهرک تحت سیطره «جبهه النصره» اطراف این شهر خبر داد.
ارتش سوریه به پیشروی خود اطراف شهر «ادلب»، مرکز استان ادلب در شمال غربی سوریه با آزادسازی 3 روستای استراتژیک ادامه می‌دهد که خط امداد و کمک‌رسانی این نیروها در محور مسطومه – اریحا، در جنوب غربی ادلب را تشکیل می‌دهد.

به موازات این عملیات‌ها ارتش سوریه آمادگی خود را برای آزادسازی شهر ادلب که در تصرف گروه‌های مسلح است، دنبال می‌کند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد: ارتش سوریه به همراه نیروهای ویژه عملیات غافلگیرانه‌ای را با حمایت توپخانه و نیروی هوایی در محور مسطومه – اریحا به سمت شهرک «نحلیا»، در جنوب غربی شهر ادلب انجام داد، در حالی‌که پیش از آن توپخانه ارتش سوریه به شکل گسترده مواضع گروه‌های مسلح را در شهرک «بوابل» و شهرک‌های اطراف آن گلوله باران کرد و به این طریق زمینه پیشروی نیروهای پیاده نظام به سمت شهرک «کفر نجد» را فراهم کرد.

این منبع میدانی سوری با بیان اینکه ارتش سوریه در پیشروی خود به سمت شهرک کفر نجد از تاکتیک‌هایی مانند کمین‌های ساده و پیشرفته و دور زدن خطوط گروه‌های تروریستی استفاده کرد، از مجبور شدن این گروه‌ها به عقب نشینی از این مناطق و کشته و زخمی شدن ده‌ها تروریست خبر داد.

منبع مذکور افزود: ارتش سوریه پس از آزادسازی شهرک کفر نجد پیشروی خود به سمت شهرک «المقلبه» را ادامه دادند و پس از درگیری‌های شدید با عناصر مسلح این شهرک را هم آزاد کردند.

این منبع میدانی سوری با بیان اینکه پیشروی ارتش سوریه به اینجا ختم نشد، تاکید کرد که این نیروها درحال پیشروی به سمت دو شهرک «فلیون» و «کورین» در شمال شرقی اریحا هستند.

منبع مذکور هدف از این عملیات ارتش سوریه را ایجاد خطوط امداد و کمک رسانی به سمت جنوب شهر ادلب و تشکیل دیوار دفاعی اطراف پایگاه نظامی «المسطومه» بیان کرد که از تپه «المعترم» تا شهرک‌های کفر نجد، نحلیا، کورین و فیلون کشیده شده است.

به موازات آن دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز درحال پیشروی به سمت پایگاه نظامی «القرمید قمیناس» با هدف آزادسازی تپه استراتژیک قمیناس و در دست گرفتن کنترل آن هستند که مشرف به شهر ادلب است و بخش‌هایی از این شهر را زیر آتش ارتش سوریه قرار می‌دهد و زمینه را برای محاصره شهر و آغاز عملیات زمینی آزادسازی آن از محور ریف جنوبی شهر ادلب فراهم می‌کند.

این منبع میدانی سوری توضیح داد که نیروی هوایی نقش مهم و بزرگی را در این عملیات با ایجاد دیوار آتش و قطع خطوط امداد و کمک‌رسانی گروه‌های مسلح در محورهای شمالی و شمال شرقی ایفا کرد و تحرکات گروه‌های مسلح را از مرزهای ترکیه و سراقب، سرمین، بنش و معره مصرین تا إبلین و طعوم و شهرک تفتناز و اطراف فرودگاه نظامی آن هدف قرار داد.

در همین راستا ارتش سوریه کنترل 4 تپه اطراف شهرک «فریکه» در شرق منطقه جسر الشغور را در دست گرفتند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: