برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۶
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان تخریبگر منازل با ده ها فقره سرقت در غرب و شرق تهران خبر داد.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان تخریبگر منازل با ده ها فقره سرقت در غرب و شرق تهران خبر داد.

در تاریخ 24 اسفندماه پارسال وقوع یک فقره سرقت منزل در خیابان فرجام به کلانتری 126 تهرانپارس اعلام شد که با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه، بنا بر اظهارات مالباخته مشخص شد سارق یا سارقان اقدام به سرقت بیش از 20 میلیون تومان طلا و جواهرات، لب تاپ، عابر بانک و ... کرده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت منزل" و به دستور شعبه اول دادیاری دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با آغاز رسیدگی به پرونده و با توجه به شیوه سرقت از طریق "تخریب درب ورودی" در طبقه دوم یک مجتمع مسکونی و دیگر اطلاعات بدست آمده از اقدامات فنی – پلیسی تیم بررسی صحنه سرقت پایگاه چهارم آگاهی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که این سرقت به همراه ده ها فقره سرقت منزل دیگر توسط گروه مشخصی از سارقین انجام شده است.

تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار داشت تا نهایتا با دستگیری یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه خرید اموال مسروقه، این شخص در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان کرد، اخیرا گروهی از سارقین جوان اقدام به فروش مقادیر متنابهی از انواع اموال مسروقه ی به دست آمده از سرقت منازل از جمله لب تاپ، تلویزیون و حتی طلا و جواهرات به وی کرده اند.

با توجه به اطلاعات بدست آمده از این شخص، کارآگاهان موفق به شناسایی سه نفر بنام های "سعید" ( 20 ساله ) ، "محمد" ( 21 ساله ) و "بهزاد" (22 ساله ) در منطقه پردیس شهرستان بومهن شدند.

با شناسایی دقیق هویت و مخفیگاه هر سه متهم اصلی پرونده، هماهنگی های لازم قضایی انجام و هر سه نفر متهم در سه عملیات همزمان، در بیستم فروردین ماه امسال دستگیر و به مقر پلیس منتقل شدند.

با دستگیری متهمان و اطلاع از اعترافات صریح خریدار اموال مسروقه، آنها که چاره ای جز اعتراف نداشتند به ده ها فقره سرقت منزل در مناطق شرق تهران بویژه در منطقه تهرانپارس اعتراف کردند؛ متهمین در اعترافات خود با اشاره به شیوه "زاغ زنی" برای شناسایی محل های سرقت عنوان کردند: در ساعات اولیه شب با پرسه زنی در داخل کوچه ها، اقدام به شناسایی واحدهای مسکونی که چراغشان با وجود تاریک شدن هوا روشن نشده بود، می کردیم؛ پس از آن، با اطمینان پیدا کردن از عدم حضور صاحبخانه در خانه، به شیوه های مختلف بالکن روی، پنجره روی و بویژه تخریب در ورودی واحد، وارد خانه شده و اقدام به سرقت وجوه نقد، دلار، طلا و جواهرات، لب تاپ، تلویزیون و ... می کردیم.

در شرایطی که متهمان در اعترافات اولیه تلاش داشتند تا محل سرقت های خود را محدود به مناطق شرق تهران کنند ، اما در ادامه تحقیقات و با بررسی سرقت ها مشابه مشخص شد که ده ها فقره سرقتِ مناطق غرب تهران بویژه در جنت آباد، اشرفی اصفهانی، خیابان پیامبر و ... توسط همین گروه از سارقان انجام شده؛ متهمان که چاره ای جز اعتراف نداشتند، لب به بیان حقیقت گشوده و صراحتا به ده ها فقره سرقت منزل در سطح شهر تهران بویژه در مناطق غرب و شرق از مجتمع های آپارتمانی اعتراف کردند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اموال شناسایی شده از متهمان از جمله ویلا در شمال کشور و همچنین خودروهای مدل بالا و شاسی بلند، گفت: با توجه به اقدامات پلیسی به عمل آمده و همچنین اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره سرقت منزل، ده ها محل سرقت در مناطق مختلف تهران شناسایی شده و در حال حاضر تحقیقات تکمیلی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان و به ویژه سایر محل های سرقت در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: