برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شعار خود در سال جدید در وزارتخانه تأکید کرد: در کنار گفت‌وگوهای اجتماعی پیرامون تعاون، شعار با تعاون کار ایجاد می‌کنیم تا به رفاه برسیم را دنبال خواهیم کرد.
علی ربیعی با اشاره اینکه در هر سه بخش مرتبط با تعاون، کار و رفاه اجتماعی متفاوت از سال‌های گذشته عمل کرده‌ایم، اظهار داشت:‌ در حوزه رفاه اقدامات خوبی انجام شد و بیش از 8 میلیون نفر بیمه شدند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مسکن طرح جایگزین مسکن مهر به زودی رونمایی خواهد شد، گفت: در این طرح کار کارشناسی بسیاری با حضور اقتصاددانان، جامعه‌شناسان و زمین‌شناسان انجام شده است که معضل مسکن قشر مستضعف را برطرف خواهد کرد.

ربیعی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تأمین اجتماعی تصریح کرد: این صندوق 4 هزار میلیارد تومان کسری داشت و توانستیم مشکلات آن را تا کمترین میزان کاهش دهیم.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات در دولت فعلی ایجاد گفت‌وگوهای اجتماعی پیرامون رفاه بود که خوشبختانه در خصوص توزیع و پوشش بیمه‌ای سبد امنیت غذایی 40 میلیون نفر ساماندهی شدند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به طرح تکاپو و اقدامات انجام شده در راستای ایجاد اشتغال، گفت: بحث اشتغال بزرگ در بنگاه‌های کوچک و متوسط را دنبال می‌کنیم که خوشبختانه رهبری هم در صحبت‌ها‌ی‌شان به بنگاه‌های کوچک اشاره داشتند.

ربیعی درباره شعار امسال وزارتخانه گفت: «گفت‌وگوی اجتماعی پیرامون تعاون» شعاری است که در کنار آن هدف «از طریق تعاون اشتغال ایجاد می‌کنیم تا به رفاه برسیم» را دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: رفع فقر و محرومیت در جامعه باید در قالب تعاون هدف‌گذاری شود بنابراین به جای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ باید از مشارکت عمومی جامعه توسط تعاونی‌ها بهره‌مند شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید براینکه باید ذهنیت نسبت به تعاون تغییر کند، گفت: برای تحول در این بخش با استانداران تفاهم‌نامه‌هایی امضا کرده‌ایم تا به تعاونی‌ها به شکلی جذاب‌تر برای مردم که در زندگی آنها ملموس باشد توجه شود.

ربیعی گفت: در بحث مسکن حمایتی بخشی را به تعاونی‌ها اختصاص خواهیم داد و از این ظرفیت قطعاً استفاده می‌کنیم. علاوه بر این صندوق‌های مسکن در قالب تعاونی‌ها پیگیری می‌شود.

وی با تأکید براینکه باید اشکال جدیدی از تعاونی‌ها را رونمایی کنیم، افزود: در کنار این مسئله با تعاونی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تعامل ایجاد شود و به نوعی مرکز مطالعات منطقه‌ای تعاون در ایران پایه‌گذاری شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از اختصاص منابع جدید به احیای بخش تعاونی پویا و فعال برای افزایش رفاه بیشتر مردم خبر داد.

منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: