برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۷
وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس خبری در مادرید گفت : تصمیم روسیه به اجرای قرارداد فروش سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ به ایران، اقدامی مثبت در مسیری صحیح است.
محمد جواد ظریف در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تصمیم روسیه درباره تحویل اس 300 گفت: همانطور که می‌دانید، سامانه اس 300 یک سامانه دفاعی برای جلوگیری از حمله هوایی است ، ما سال ها پیش این سامانه را به روسیه سفارش داده و قراردادی در این باره بسته بودیم.

وی افزود : متاسفانه مداخلاتی در روابط دوجانبه ما با روسیه وجود داشت. ما از تصمیم درست ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه برای اجرای این قرارداد استقبال می‌کنیم. من معتقدم ایران و روسیه همسایگان خوبی هستند.

ظریف ادامه داد: ما روابطی تاریخی با روسیه داشته ایم. ما منتظر همکاری های بیشتر در حوزه همکاری های راهبردی با روسیه هستیم. این همکاری‌ها برای صلح و امنیت در منطقه ما و مبارزه با افراط گرایی و خشونت در آسیای میانه و نیز جاهای دیگر در منطقه خوب است. بنابراین، من فکر می کنم این اقدام روسیه گامی در جهت صحیح است و ما در انتظار توسعه هرچه بیشتر روابط خود با همسایگان‌مان و نیز با بقیه جهان هستیم.

وزیر امور خارجه در ادامه گفت : روسیه یکی از همسایگان مهم و شریکی مهم برای ماست. این اقدام یکی از نقاط مشکل ساز در روابط ما با روسیه را از میان بر می‌دارد و من بسیار خوشحالم که رئیس جمهور پوتین تصمیم گرفته است در این مسیر حرکت کند.

وزیر خارجه کشورمان در ادامه انرژی، کشاورزی، شیلات، راه آهن و قطارهای سریع السیر را در کنار گردشگری از حوزه هایی توصیف کرد که دو کشور ایران و اسپانیا می توانند در آنها همکاری مشترک داشته باشند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: