برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۵۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
محمدجواد ظريف وزير امور خارجه ايران به دعوت «خوسه مانوئل گارسيا مارگالو» همتاي اسپانيايي خود براي انجام سفري يک روزه وارد مادريد شد.
محمدجواد ظريف وزير امور خارجه ايران به دعوت «خوسه مانوئل گارسيا مارگالو» همتاي اسپانيايي خود براي انجام سفري يک روزه وارد مادريد شد.

ظريف در نخستين دقايق بامداد سه شنبه در بدو ورود به فرودگاه «آدولفو سوارز باراخاس» مادريد در جمع خبرنگاران افزود: موضوع هاي بسيار مهمي در سطح منطقه اي به خصوص موضوع يمن و مسايل نگران کننده ديگر ناشي از گسترش و حضور عناصر افراطي در منطقه وجود دارد که مشکلات مشترک کشورهاي منطقه و ساير اعضاي جامعه بين المللي است.

ظريف با يادآوري اينکه اسپانيا عضو غيردائم شوراي امنيت است، ادامه داد: در ديدار با مقام هاي اسپانيايي در مورد کشورهاي نزديک به حوزه خاورميانه که از افراط گرايي داعش در شمال افريقا نگراني دارند نيز بحث و گفت وگو خواهيم کرد.

وي به روابط اقتصادي ايران و اسپانيا نيز اشاره کرد و گفت: روابط اقتصادي ايران با کشورهاي اروپايي بويژه اسپانيا به دليل تحريم ها کاهش يافته است.

وي به سفر سال گذشته وزيران خارجه اسپانيا و پرتغال به تهران اشاره و خاطرنشان کرد: آنها در سفر به ايران، زمينه هاي از سرگيري و گسترش روابط اقتصادي را بحث کردند و اکنون در اين سفر آن موارد را بار ديگر بحث و بررسي مي کنيم.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران اکنون وارد يک مرحله جديدي از گفت وگو و همکاري با همه کشورها از جمله اسپانيا شده که در گذشته، مواضع مناسب تري با يکديگر داشتند؛ اميدواريم با مواضع و برخورد سازنده بتوانيم روابط را بهتر کنيم.

ظريف روز دوشنبه در سفري يک روزه به آستانه پايتخت قزاقستان رفت. وي قرار است در پايان سفر به مادريد، به پرتغال سفر کندمنبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: