برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۴۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹
فرمانده عملیات الانبار از شروع عملیات آزاد سازی الانبار از تروریست های تکفیری داعش و عزم راسخ این نیروها برای آزاد سازی این استان غربی عراق خبر داد.
فرمانده عملیات الانبار از شروع عملیات آزاد سازی الانبار از تروریست های تکفیری داعش و عزم راسخ این نیروها برای آزاد سازی این استان غربی عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه النهرین، قاسم المحمدی فرمانده عملیات الانبار از شروع عملیات آزاد سازی الانبار خبر داد و افزود: در این عملیات نیروهای مردمی و امنیتی و عشایری در این عملیات مشارکت دارند. این عملیات از منطقه السجاریه آغاز شده است و تا آزاد سازی کامل استان الانبار ادامه خواهد یافت.

وی افزود: نیروهای امنیتی مصمم به بیرون کردن تروریست ها از الانبار و تخلیه آن از داعش هستند.

آغاز مسلح کردن 10 هزار جنگجوی عشایر برای آزادی الانبار

عذال الفهداوی عضو شورای استان الانبار روز چهارشنبه اعلام کرد: کار مسلح کردن 10 هزار جنگجوی عشایر برای مشارکت با نیروهای امنیتی در آزادسازی استان الانبار از دست گروه تروریستی داعش آغاز شده است.

وی افزود: ارتش عراق در پایگاه الحبانیه امروز کار مسلح کردن 10 هزار جنگجوی عشایر را در قالب نیروهای داوطلب مردمی استان الانبار برای مشارکت آنها با نیروهای امنیتی در آزادسازی این استان آغاز کرده است. ارتش آنها را به سلاح های سبک و نیمه سنگین، مهمات و سایر تجهیزات مجهز می کند.

الفهداوی گفت: عملیات مسلح کردن آنها در پایگاه الحبانیه در 30 کیلومتری شرق شهر رمادی مرکز استان الانبار صورت می گیرد. این امر بعد از تشکیل کمیته ای مشترک از شوراهای مناطق و نواحی و فرماندهان امنیتی زیر نظر شورای استان الانبار انجام می شود.

عید عماش رئیس کمیسیون فرهنگی و رسانه ای شورای استان الانبار ششم ماه آوریل جاری فاش کرد: حیدر العبادی نخست وزیر عراق صهیب الراوی استاندار الانبار را مامور قرارداد خرید سلاح و تجهیزات برای جنگجویان عشایر کرده است. وی افزود: دولت محلی الانبار در انتظار موافقت شورای امنیت ملی با این ماموریت  است.

صهیب الراوی استاندار الانبار هفتم ماه آوریل جاری گفت: عشایر منطقه عامریه شهر الفلوجه آماده هستند تا در کنار نیروهای امنیتی استان الانبار را آزاد و آوارگان را به مناطق سکونت خود بازگردانند.

نیروهای مردمی با فرمان العبادی به حرکت در می آیند

کریم النوری سخنگوی نیروهای مردمی اعلام کرد: حیدر العبادی تاکنون درباره عدم مشارکت نیروهای مردمی در نبرد آزاد سازی موصل دستوری نداده است.نیروهای مردمی به اظهارات و مواضع مطرح شده از سوی برخی مسئولان توجهی ندارد زیرا فقط العبادی دستور تحرکات نیروهای مردمی را می دهد.

کشف دو گور جمعی در کاخ های صدام معدوم در تکریت

حیدر مجید سخنگوی اتاق عملیات نخست وزیری عراق از کشف دو گور جمعی در داخل یکی از کاخ های صدام معدوم در تکریت خبر داد و افزود: تروریست های داعش از کاخ ها برای شکنجه و قتل استفاده می کردند.تاکنون 13 گور جمعی کشف شده است که 10 گور داخل کاخ صدام معدوم و سه گور دیگر خارج از آن بوده است.

تلاش برای آزادی یک منطقه استراتژیک

عدی الخدران از فرماندهان نیروهای مردمی از هلاکت 30 داعشی در مناطق شمالی سلسله جبال حمرین خبر داد و بیان کرد: نیروهای امنیتی و مردمی در آستانه پاکسازی کامل سلسله جبال حمرین بوده است و فقط 2 کیلومتر در منطقه تحت اشغال داعش است.

وی افزود: مناطق سلسله جبال حمرین از مراکز استراتژیک مهم در نزدیکی منطقه الفتحه که مثلث ارتباطی میان تکریت-بیجی و الحویجه است محسوب می شود و تسلط بر این سلسله جبال مانع از فرار داعشی ها به مناطق دیگر خواهد شد.

عملیات علیه داعش در شرق بیجی

خالد الخزرجی رئیس کمیته امنیتی استان صلاح الدین اعلام کرد: نیروهای امنیتی طی عملیاتی در منطقه مجاور رود دجله در شرق بیجی تعدادی از داعشی‌ها را به هلاکت رساندند. عملیات کنونی با هدف نابودی داعش است به ویژه که داعشی ها در حال فروپاشی هستند و عملیات دقیق ضد آنها ادامه دارد.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: