برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۳۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۱
انتخاب میان وعده مناسب دانش آموزان نقش مهمی در سلامت دانش آموزان و در نهایت آینده جامعه ایفا می کند و از آنایی که تغذیه مناسب انرژی لازم برای فعالیت روزانه و مطالعه را تامین می کند، نقش بسزایی در ارتقای فرآیند یادگیری کودکان در مدرسه دارد.
دکتر زهرا عبداللهی مدیر دفتر بهبود تغذیه سلامت وزارت بهداشت گفت: از جمله میان وعده هایی که برای افزایش بهره وری کودکان در مدرسه بسیار مهم و موثر است، میوه ها و سبزیجات است که این مواد منابع سرشار ویتامین A و C و همچنین فیبر هستند. از جمله میوه های بسیار خوب می توان به سیب، موز، انگور، کیوی، نارنگی، پرتقال، هلو، انواع توت و همچنین میوه های خشک و برگه ها مثل کشمش، برگه هلو، زردآلو و سایر میوه های خشک و بدون شکر اشاره کرد.

عبداللهی گفت: انواع مغزها مثل بادام، پسته، گردو و فندق هم می تواند میان وعده های مناسبی باشد و اینکه به میزان مناسب و بدون نمک و بصورت خام مصرف شود و در پایان می توان از نوشیدنی ها یاد کرد که علاوه بر رفع تشنگی و تامین آب بدن، می توانند انرژی زا هم باشند که بهتر است از نوشیدنی های سالمی چون شیر، شیرقهوه و شیرکاکائو و آبمیوه های طبیعی و همچنین مخلوط شیر با انواع میوه ها استفاده شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها