برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۳۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۱
یک مسئول بلندپایه پاکستانی فاش کرد که دولت این کشور، برای پیوستن به ائتلافِ حمله به یمن، نیروهای خود را به عربستان خواهد فرستاد.
به گزارش شبکه العالم، خبرگزاری رویترز به نقل از این منبع نوشت: عملا تعهد کردیم که در عملیات ضد مبارزان، کاملا از عربستان پشتیبانی کنیم و به ائتلاف خواهیم پیوست.

در این میان، خواجه آصف وزیر دفاع پاکستان نیز در همایشی در شهر لاهور گفت: عربستان، به عنوان کشور برادر، تاکنون کمک های زیادی به ما کرده است. بنابراین اگر امنیت این کشور به خطر بیفتد، ما نیز با تمام امکانات به یاری آن خواهیم شتافت.

خبرگزاری عربستان سعودی نیز نوشت: نواز شریف نخست وزیر پاکستان روز شنبه، در گفت وگوی تلفنی با ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی، گفت: تمام امکانات ارتش پاکستان در اختیار ریاض است.

پیش از این مقام های پاکستانی هرگونه حضور و مشارکت مستقیم در ائتلاف حمله به یمن را تکذیب  کرده اند.

عربستان سعودی با تشکیل ائتلافی متشکل از پاکستان و چند کشور عربی، از چهارشنبه شب گذشته تجاوز هوایی گسترده ای به یمن آغاز کرده است.

به دنبال بمباران پایتخت و برخی مناطق یمن بوسیله هواپیماهای عربستانی ، تاکنون صدها تن از شهروندان بیدفاع کشته و مجروح شده اند و خسارت های گسترده ای به زیربناهای اقتصادی و تاسیسات عمومی یمن وارد شده است.

در آخرین پیامدهای این تجاوزکه مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز قرار گرفته است ، صدها تن از آوارگان یمنی در منطقه المزرق در منطقه مرزی حجه حیض، در چهار حمله هوایی جنگنده های سعودی کشته و زخمی شدند.روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: