برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۳۶۹۸
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰
یک سخنگوی دولت انگلیس می‌گوید رهبران کشورهای انگلیس و ایران در گفت‌وگوی تلفنی روز پنجشنبه علاوه بر مذاکرات هسته‌ای درباره تحولات یمن و بازگشایی سفارت یمن هم بحث و تبادل نظر کرده‌اند.
 یک سخنگوی دولت انگلیس می‌گوید رهبران کشورهای انگلیس و ایران در گفت‌وگوی تلفنی روز پنجشنبه درباره تحولات یمن و بازگشایی سفارت انگلیس در تهران هم گفت‌وگو کرده‌اند.

به نوشته گاردین، این سخنگو که نامش فاش نشده می‌گوید گفت‌وگوی تلفنی سران دو کشور نیم ساعت به طول انجامید. وی این گفت‌وگو را «بسیار صمیمی و متمرکز بر مسائل واقعی و مهم» توصیف کرده است.

به گفته منبع مورد استناد گاردین، گفت‌وگوی تلفنی دو طرف بیشتر بر مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 در شهر «لوزان» سوئیس متمرکز بوده اما آنها درباره تحولات یمن و روابط دو جانبه هم رایزنی کرده‌اند.

کامرون تأکید کرده مشتاق است سفارت انگلیس در تهران بازگشایی شود اما چندین مسئله فنی هستند که قبل از آن باید حل و فصل شوند.

کامرون در موضوع مذاکرات هسته‌ای از روحانی خواسته فرصت گفت‌وگوهای جاری در سوئیس را مغتنم شمرده و نگرانی‌های جامعه بین‌الملل درباره صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران را دست‌کم نگیرد.منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: