برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۳۵۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۳
جستجوها برای یافتن اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیمای ایرباس 320A شرکت هواپیمایی جرمن‌وینگز آلمان از سر گرفته شده است.
  از صبح امروز (چهارشنبه)، 5 فروردین (25 مارس)، هلی‌کوپترهای شناسایی عملیات یافتن و انتقال اجساد 150 سرنشین این هواپیما در ارتفاعات کوهستانی آلپ در جنوب فرانسه را آغاز کرده‌اند در حالیکه هوای منطقه ابری و به شدت سرد است.

این هواپیما که از بارسلونا در اسپانیا عازم شهر دوسلدورف در آلمان بود صبح روز گذشته در جنوب فرانسه سقوط کرد و تمامی مسافران و خدمه هواپیما از جمله 16 دانش آموز آلمانی که از سفر آموزشی در اسپانیا به کشورشان باز می‌گشتند جان خود را از دست دادند. این دانش آموزان همگی در مدرسه‌ای در شهرک هالترن آم سی در غرب آلمان تحصیل می‌کردند و در چارچوب برنامه مبادله دانش آموز با یک مدرسه نزدیک شهر بارسلونا در اسپانیا به آن شهر سفر کرده بودند.

گروه‌های تجسس گفته‌اند که قطعات هواپیما در منطقه گسترده‌ای پراکنده شده هر چند جعبه سیاه پرواز در این منطقه پیدا شد و برای بررسی علت سقوط هواپیما در اختیار کارشناسان قرار گرفت.

اکثر 144 مسافر این هواپیما شهروندان آلمانی و اسپانیایی بودند اما شهروندان چند کشور دیگر نیز با این هواپیما سفر می‌کردند. برخی منابع گفته‌اند که علاوه بر حدود 70 شهروند آلمانی و تعداد زیادی شهروندان اسپانیا، مسافرانی از استرالیا، هلند، ترکیه و دانمارک نیز در میان مسافران هواپیما بوده‌اند. وزیر خارجه انگلیس گفته است که سه تن از قربانیان این سانحه شهروند این کشور بوده‌اند.

همچنین دو خبرنگار ورزشی ایرانی به نام‌های میلاد حجت‌الاسلامی و حسین جوادی در میان سرنشینان هواپیما بوده‌اند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: