برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۳۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۰
خبر خداحافظی کارلوس کی‌روش از تیم ملی ایران در رسانه‌های پرتغالی بازتاب زیادی داشته است.
علی کفاشیان پس از نشست با کارلوس کی‌روش از خداحافظی با سرمربی پرتغالی تیم ملی پس از دو دیدار دوستانه با سوئد و شیلی خبر داد. این موضوع در نتیجه اختلاف نظر کی‌روش و فدراسیون فوتبال بر سر حضور یا عدم حضور جهانبخش و آزمون در بازی‌های تیم ملی فوتبال امید رخ داده است.

خبر خداحافظی کارلوس کی‌روش از تیم ملی ایران در رسانه های پرتغالی بازتاب زیادی داشته است.

پایگاه اینترنتی " publico" در واکنش به خبر خداحافظی کارلوس کی‌روش نوشت: این مربی پر تغالی چند ماهی بود که کارش در فوتبال ایران با تهدیدات و فراز و نشیب زیادی همراه بوده اسن ودر نهایت هم منجر به کنار رفتنش از تیم ملی ایران شد. مربی پرتغالی کارش را با ایران در سال 2011 شروع کرد و اوج کارش در جام جهانی برزیل بود و توانست ایران را پس از یک دوره غیبت به برزیل برساند و بازی های خوبی در جام جهانی همراه ایران داشت.

قرارداد کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران پس از جام جهانی به پایان رسید ولی فشارهای زیادی روی این مربی پرتغالی بود و سرانجام پس از تمدید قرارداد هم از سمت خود کنار رفت.

این مربی پرتغالی قبل از اینکه هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد در تیم هایی چون امارات، آفریقای جنوبی و پرتغال سابقه مربیگری در رده ملی را داشته است. او در جام ملت‌های آسیا نیز هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت ولی نتوانست عراق را در ضربات پنالتی شکست دهد و به همین خاطر از رسیدن به جمع 4 تیم برتر باز ماند. کی‌روش مدت‌ها است که با فدراسیون فوتبال ایران مشکل دارد و این موضوع را هم در طول مصاحبه‌های خود قبل و بعد از جام جهانی برزیل نیز نشان داد. مشکل مالی کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران در کنار لغو اردوهای آمادگی تیم ملی ایران شرایط بدی را برای او در برزیل رقم زدند با این حال ایران در برزیل نتایج ضعیفی کسب نکرد.

پایگاه اینترنتی" zerozero "هم نوشت: کارلوس کی روش به دلیل موضوعی که او آن را "فشار" عنوان کرد از تیم ملی ایران خداحافظی کرد. 6 ماه پیش قرارداد این مربی پرتغالی تا پایان جام جهانی روسیه تمدید شد ولی شرایطی که در تیم ملی ایران به وجود آمد باعث شد تا مرد پرتغالی از نیمکت تیم ملی برود.

پایگاه اینترنتی "maisfutebol" نیز نوشت: سرمربی 62 ساله تیم ملی ایران پس از جلسه با رئیس فدراسیون فوتبال از رفتن خود از تیم ملی ایران صحبت کرد تا به ماه ها فراز و نشیب با فدراسیون فوتبال این کشور پایان دهد. او درباره رفتنم از تیم ملی گفت: می‌خواستم ادامه همکاری دهم اما فشار آوردند و در نهایت مجبور شدم که این تصمیم را بگیرم.

کی‌روش هم‌چنین گفته که خسارتی برای جدایی‌اش از تیم ملی فوتبال ایران نخواهد گرفت اما تاکید کرده که درباره این اتفاقات و دلایل جدایی‌اش از فوتبال ایران، رییس فدراسیون باید پاسخگو باشد.

پایگاه اینترنتی "deportesrcn" نیز فشار‌های خارجید را دلیل خداحافظی کارلوس کی‌روش از نیمکت مربیگری تیم ملی ایران می داند. این مربی پرتغالی در جام جهانی برزیل هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت. هر چند پس از جام جهانی زمان زیادی طول کشید تا قرارداد این مربی پرتغالی تمدید شود ولی فشارهای خارجی روی مربی پرتغالی در نهایت باعث شد تا فدراسیون فوتبال ایران در حالی که قرارداد این مربی را تمدید کرده بود از رفتن او سخن به میان اورد.

خبرگزاری فرانسه نیز نوشت: دوران سختی که فوتبال ایران در یکی دو سال گذشته با آن دست و پنجه نرم می‌کرد در نهایت منجر به رفتن مربی پرتغالی انها شد. ایران که مشکلات زیادی از جمله تهیه البسه و اردوهای تمرینی برای جام جهانی داشت در نهایت با هدایت مربی پرتغالی خود یعنی کارلوس کی‌روش نمایش نسبتا خوب در این جام از خود نشان داد و در جام ملت‌های آسیا نیز این کی روش بود که همراه ایران توانست تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کند ولی داوری جنجالی و اخراج بازیکن ایران منجر به حذف ایران شد. کی‌روش پس از بازی برابر عراق عنوان کرده بود داور با این نمایش ضعیف چگونه می خواهد شب بخوابد.

در نهایت کی‌روش پس از جام ملت‌های آسیا در حالی که قصد آمادگی ایران برای انتخابی جام ملت‌های آسیا 2019 و جام جهانی 2018 را داشت از هدایت ایران جدا شد و آن را توافقی نامید.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: