برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۸
یک منبع دیپلماتیک اروپایی پس از پایان دیدار وزیر خارجه ایران با همتایان فرانسوی، آلمانی و انگلیسی خود در بروکسل گفت که این دیدار نتوانسته است، اختلافات را کاهش دهد.
یک منبع دیپلماتیک اروپایی پس از پایان دیدار وزیر خارجه ایران با همتایان فرانسوی، آلمانی و انگلیسی خود در بروکسل گفت که این دیدار نتوانسته است، اختلافات را کاهش دهد.

به گزارش رویترز، یک منبع دیپلماتیک اروپایی گفت که دیدار روز دوشنبه محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران با وزرای خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه در بروکسل اختلافات موجود را کاهش نداد.

وی همچنین گفت شکاف‌های عمده‌ای میان قدرت‌های جهانی و ایران وجود دارد و مشخص نیست آیا این اختلافات در روزهای آینده حل می‌شود یا خیر.

این منبع دیپلماتیک بعد از پایان دیدار ظریف با وزرای خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان گفت: این گفتگوها طولانی و عمیق بود اما ما را قادر نساخت اختلافات را کاهش دهیم.

در همین حال، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت که مذاکرات در بروکسل مفید بوده است.

موگرینی اظهار داشت : ما در خصوص همه شکاف های باقی مانده و راه رو به جلو گفتگو کردیم. اما شکاف هایی وجود دارد که باید پر شوند.

وی افزود: من بایستی بگویم که آگاهی از این حقیقت که این توافق و یک توافق خوب به دلایل متفاوت برای تمامی طرفین مهم است، وجود دارد. بدیهی است که این به آن معنا نیست که راه حل های فنی برای شکاف هایی که وجود دارد، پیدا شده اند. دشوار است که بگوییم شما اعتماد دارید یا ندارید اما من اجزای رسیدن به توافق را مشاهده می کنم اما شکاف هایی هنوز وجود دارندکه باید پر شوند.

فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس هم گفت: همیشه گفتگو مفید بوده است و به نظرم ما در هفته های اخیر پیشرفت هایی داشته ایم و هنوز هم در حال پیشرفت هستیم. اما این راهی طولانی است که باید طی شود اگر ما می خواهیم که به آنجا برسیم.

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه هم گفت: گفتگو همیشه مفید بوده است اما ما فرانسوی ها خواهان توافقی محکم هستیم. هنوز نکات اصلی باید حل شوند. امیدواریم قادر باشیم که آنها را حل و فصل کنیم اما تا جایی که بوده این کار انجام نشده است.

منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: