برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۲۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۵
کیومرث هاشمی در سومین نشست شورای عالی ورزش البرز که عصر امروز در محل سالن شهدای استانداری البرز برگزار شد با اشاره به اینکه عوامل زیادی در کشور سبب موفقیت کاروان ورزشی می‌شود، اظهار داشت: هیئت‌های ورزشی، مربیان و امکانات نقش مؤثری در بهبود بخش ورزش کشور را دارند.
رئیس کمیته ملی المپیک پیش بینی کرد کاروان کشورمان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ جاکارتا ۷۰ مدال رنگارنگ کسب کند.

کیومرث هاشمی در سومین نشست شورای عالی ورزش البرز که عصر امروز در محل سالن شهدای استانداری البرز برگزار شد با اشاره به اینکه عوامل زیادی در کشور سبب موفقیت کاروان ورزشی می‌شود، اظهار داشت: هیئت‌های ورزشی، مربیان و امکانات نقش مؤثری در بهبود بخش ورزش کشور را دارند.

وی با بیان اینکه ورزش در کلیه استانها یک واقعیت است، افزود: مشکلات اعتباری و بودجه‌ای کشور سبب شده ورزش نیز همانند سایر بخش‌ها با این مشکلات درگیر باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک با تأکید بر اینکه استان البرز از ظرفیت و پتانسیل ویژه‌ای در بخش ورزش و پرورش ورزش قهرمانی برخوردار است، خاطرنشان کرد: این استان با وجود ظرفیت‌های قوی خود می‌تواند کمک خوبی در راستای بهبود ورزش قهرمانی کشور باشد.

هاشمی با تأکید بر اینکه ورزشکاران باید در کارهای فرهنگی مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی موجود در کشور را می‌توان با استفاده از ظرفیت و توانمندی ورزشکاران که از محبوبیت خاصی در بین جوامع و آحاد مردم برخوردارند کاهش داد.

وی با بیان اینکه استان البرز مهاجر‌پذیر و دارای قومیت‌های مختلفی است، گفت: انتخابات کمیته ملی المپیک با 16 ماه تأخیر انجام شد اما خوشبختانه نتایج خوبی از آن به دست آمد.

رئیس کمیته ملی المپیک با تأکید بر اینکه 62 درصد رشته اعزامی به بازی‌های گوانجو موفق به کسب مدال شدند، تصریح کرد: این آمار در مسابقات آسیایی اینچئون به 68 درصد رسید.

هاشمی با بیان اینکه سعی داریم در اعزام کاروان ورزشی به بازی‌های جهانی و آسیایی کیفی عمل کنیم، گفت:‌ در بازی‌های آسیایی اینچئون به ازای اعزام هر 4 نفر از ورزشکاران یک مدال کسب شد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها در ورزش قهرمانی در کشور از جمله استان البرز بالا است، خاطرنشان کرد:‌ مشکل عمده ورزش کشور عدم هماهنگی دستگاه‌های متولی بخش ورزش است.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه در صورت رفع مشکلات موجود در بخش ورزش می‌توان در بازی‌های جاکارتا اندونزی خوب عمل کرد، گفت: برای بازی‌های آسیایی 2018 چشم‌انداز خوبی تعیین کردیم و طبق برآمد انجام شده در این دوره از مسابقات 70 مدال رنگارنگ کسب می‌کنیم.

هاشمی با تأکید بر اینکه ستاد بازی‌های آسیایی 2018 در تمامی استانها باید با ارزیابی دقیق خود ما را یاری کنند، افزود: استان البرز نسبت به سایر استان‌ها در بخش ورزش از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه سرانه ورزش استان 38 سانتیمتر است که این آمار با توجه به مهاجر پذیر بودن این استان ممکن است کاهش پیدا کند، خاطرنشان کرد: باید نسبت به بهبود فضای ورزش استان بیشتر از قبل تلاش کرد.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: