برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۲۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۵
وزیر خارجه انگلیس گفت که لندن در فرایند گفتگوی ایران با 1+5 نقشی بزرگ ایفا خواهد کرد.
 خانه ملت: هیات پارلمانی جمهوری اسلامی اسلامی ایران متشکل از پنج تن از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران-انگلیس که در لندن به سر می برند بعد از ظهر امروز سه شنبه 19 اسفند با وزیر امور خارجه انگلیس دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار عباسعلی منصوری آرانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- انگلیس  با اشاره به سیر روابط دو کشور از گذشته تاکنون گفت: روابط ایران و انگلیس دارای فراز و نشیب های زیادی بوده است و امیدواریم غرب از فرصت کنونی برای توسعه مناسبات استفاده کند تا به رغم تجربه تلخ تاریخی در گذشته روابط با غرب بتوانیم با نگاه به آینده همکاری های متقابل را پیش ببریم.

وی افزود:به رغم بی مهری های فراوانی که به جمهوری اسلامی ایران روا داشته شده، ما در گذشته همواره یک نقش اساسی در ایجاد ثبات و آرامش در منطقه داشته  و در جهت برقراری ثبات و امنیت پایدار در یک منطقه پر آشوب گام برداشته ایم.

در ادامه این دیدار فلیپ هاموند وزیر امورخارجه انگلیس ضمن خوشامد گویی و ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی ایران به لندن گفت: امیدوارم این سفر به پیشبرد مناسبات و ایجاد تعامل بیشتر در روابط دو کشور از جمله در روابط پارلمانی منتج شود.

وی ادامه داد: با اشتیاق در انتظار نشست آتی خود با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران هستم و امیدواریم هرچه زودتر به توافق نهایی در موضوع هسته ای دست یابیم تا متعاقبا سهمی برتر در گسترش تمام فعالیت های بازرگانی، اقتصادی و فرهنگی میان ایران و انگلیس داشته باشیم.

وزیر امورخارجه انگلیس افزود: ما می خواهیم در فرآیند گفتگوهای ایران با 1+5 نقشی بزرگ ایفا کنیم و در این زمینه از هر تلاشی برای دو کشور پس از سال ها سوءتفاهم و مشکلات در روابط فی مابین فروگذار نخواهیم کرد.

وی سفر هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران را مهم ارزیابی کرد و گفت: زمینه های زیادی برای همکاری وجود دارد و امیدواریم هرچه سریع تر با عبور از چالش ها طی توافقنامه دائمی بتوانیم آینده روابط را بسازیم و می دانیم که ایران در این ارتباط یک اراده سیاسی جدی دارد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: