برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۱۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۴
سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تایید اختلاس 12 میلیارد ریالی در واحد تویسرکان این نهاد گفت: رقم قطعی این اختلاس مشخص نیست اما رقم‌هایی از قبیل 12 میلیارد ریال عنوان شده که در حال حاضر دستگاه‌های نظارتی و قضایی در حال رسیدگی به این موضوع هستند.
 سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تایید اختلاس 12 میلیارد ریالی در واحد تویسرکان این نهاد گفت: رقم قطعی این اختلاس مشخص نیست اما رقم‌هایی از قبیل 12 میلیارد ریال عنوان شده که در حال حاضر دستگاه‌های نظارتی و قضایی در حال رسیدگی به این موضوع هستند.

حسین انواری در نشست خبری امروز خود در این رابطه افزود: در فضای خدماتی گسترده‌ای نظیر کمیته امداد که خدمات ریز و جزئی به مددجویان ارائه می‌شود احتمال خطا وجود دارد اما دستگاه‌های نظارتی مثل سازمان بازرسی و اطلاعات استان پیگیری‌های لازم را در خصوص این موارد انجام داده‌اند تا این خطاها به حداقل برسند.

وی همچنین ضمن تاکید بر اینکه حساب‌های کمیته امداد علاوه بر دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی توسط دفتر رهبری نیز حساب‌رسی می‌شود نیز گفت: در این صورت امکان خطا بسیار کاهش یافته و ما تاکنون حساب‌های مقبولی داشته‌ایم.

انواری ادامه داد: میزان اختلاس صورت گرفته تا آنجایی که مشخص شده است به خزانه امداد برگشته و شایان ذکر است که این اختلاس به صورت قطره چکانی از دو سه سال گذشته صورت گرفته و در سطح کارشناسی بوده است.

سرپرست کمیته امداد اظهار کرد: با متخلفان شناسایی شده در واحد تویسرکان برخورد و زندانی شده‌اند.

انواری با اشاره به واریز عیدی و مستمری اسفندماه مددجویان نیز گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته مستمری و عیدی به طور همزمان تا هفته آینده پرداخت خواهد شد.

وی رقم اعتبار این پرداختی را حدود 108 میلیارد تومان مستمری و 108 میلیارد تومان عیدی خواند که به هر خانوار با توجه به بعد خانوار 50 تا 100 هزار تومان عیدی تعلق می‌گیرد.

سرپرست کمیته امداد همچنین ضمن بیان اینکه اکنون در آستانه 14 اسفندماه، سالروز تاسیس کمیته امداد هستیم و 35 سال از تاسیس این نهاد حمایتی می‌گذرد ادامه داد: امداد همواره در خدمت رسانی به محرومان طی این دوران و با توجه به اقتضائات زمان پیشگام بوده و خدمات ارزشمندی را ارائه کرده است.

وی افزود: اکنون رویکرد توانمندسازی و رشد و شکوفایی خانواده‌های محروم و نیازمند را در دستور کار خود داریم.

انواری با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در روزهای چهارشنبه 13 ، پنجشنبه 14 و جمعه 15 اسفندماه اظهار کرد: امسال برای جشن نیکوکاری تدارکات وسیعی را در سطح مدارس، مساجد، پایگاه‌های امداد دفاتر بسیج و غیره در سراسر کشور و همچنین راه‌پیمایی‌های مردمی در شهرها که در روز جمعه برگزار می‌شود و همچنین پایگاه‌های نماز جمعه تدارک دیده‌ایم.

سرپرست کمیته امداد با ابزار امیدواری نسبت به مشارکت بیشتر مردم در کمک به این نهاد تصریح کرد: در حال حاضر با ایجاد شبکه‌های مردمی در مساجد محلات، شبکه‌ای مردمی با اتکا به نیرویی مذهبی ایجاد شده است تا بتوان در جهت افزایش هر چه بیشتر مشارکتهای مردمی اقداماتی را انجام داد.

انواری ضمن بیان اینکه اقتصاد مقاومتی همواره مورد تاکید مقام رهبری بوده است گفت: برای ایجاد و شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی حضور و مشارکت مردم با واگذاری کار به آنها اصل و مورد توجه است.

وی با بیان اینکه در سه محور محرومان، نیازمندان و مددجویان، ایجاد شبکه‌های مردمی و نیکوکاری و نیروی انسانی سرمایه‌گذاری و اقداماتی صورت گرفته است افزود: در حال حاضر در حوزه محرومان در تلاش برای شناخت و شکوفایی استعدادهای آنها هستیم. همچنین در زمینه شبکه‌های مردمی و نیکوکاری نیز برای جلب اعتمادسازی، سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. در حال حاضر شبکه‌ای از مردم و نیکوکاران در کمیته امداد وجود دارد که محوریت اصلی پرداختهای آنها، زکات است.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: