برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۱۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۱
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بنیادکار تیم قدرتمندی بود اما با برنامه و هدفمند توانستیم ضمن کسب پیروزی جایگاه خود را در صدر جدول مستحکم کنیم.
 به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حمید درخشان سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پس از پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس برابر بنیادکار افزود: بازی سختی داشتیم و سختی کار با حضور تماشاگران پر تعداد بنیادکار بیشتر شده بود اما خوشبختانه توانستیم سه امتیاز بازی را کسب کرده و دست پر به کشورمان بر می گردیم.

درخشان در پاسخ به سوال خبرنگار سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره اینکه تیم بنیادکار تا دقیقه 25 نتوانست وارد محوطه جریمه پرسپولیس شود گفت: ما یک هفته تیم بنیادکار را آنالیز کردیم و به وبی می دانستیم که نقاط قوت آنها کجاست و چگونه باید این تیم را کنترل کنیم.

بنیادکار با برتری مقابل الجزیره امارات و تساوی در ریاض نشان داده بود که تیم قدرتمندی است و فیلم این دو بازی را بارها دیدیم و برای حمله و دفاع، برنامه‌ریزی کرده بودیم. آنها تیمی هستند که در ضد حمله خیلی قوی عمل می‌کنند و این کار را در ریاض خیلی خوب انجام دادند. ما سعی داشتیم بازی را در میانه میدان کنترل کنیم و نمی خواستیم زیاد عقب بنشینیم تا فشار حملات در محوطه جریمه باشد. آنها دو گوش راست و چپ قوی دارند که آنها را کنترل کردیم تا نتوانند خطرآفرین باشند. مدافعان ما و هافبک ها در فاز دفاعی قوی عمل کردند. توپ‌های ارسالی آنها از جناحین را خنثی کردیم و نمی گذاشتیم آنها در محوطه جریمه ما بخواهند خطرآفرینی کنند.

درخشان درباره اینکه چه برنامه ای برای کنترل کردن رشیداف ستاره بنیادکار داشتید که توانستید
او را مهار کنید گفت: همانطور که گفتم آنها گوش راست و چپ قدرتمندی دارند و رشیداف هم در سمت چپ خط میانی و حمله کار می کند و ما برای کنترل هافبک های کناری آنها برنامه داشتیم تا نقطه قوت آنها را کنترل کرده باشیم.

درخشان در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه پرسپولیس پس از پنج دیدار برابر تیم های ازبکستانی اولین برد خود را کسب کرد گفت: می دانستیم که در پنج بازی قبلی، پرسپولیس بردی نداشته و ما باید خیلی فکورانه بازی کنیم تا بتوانیم برنده باشیم و طلسم را بشکنیم.

خوشبختانه توضیحاتی که درباره مسائل تاکتیکی و وظایف فردی داده بودیم به خوبی انجام شد و خوشحالیم که از این پس وقتی تیم پرسپولیس به اینجا بیاید این فشار روحی و روانی را ندارد که مقابل تیم های ازبکستانی و بویژه در ازبکستان بردی نداشتیم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌هایش برای غلبه بر بنیادکار گفت: می دانستیم که اگر حمله کنیم غافلگیر می شویم و باید در خانه حریف سیستم هجومی نداشته باشیم. ما فشار بازی را کنترل می کردیم و همانطور که گفتم سعی می کردیم بازی را در میانه میدان کنترل کنیم تا به اهدافمان برسیم. تیم ما فکورانه بازی کرد و جا دارد به بازیکنان خسته نباشید بگویم.

درخشان در پاسخ به این سوال که آینده بنیادکار در این جام را چطور می بینید گفت: آنها تیم خوبی هستند و هنوز چهار بازی دیگر دارند و ما هم با شش امتیاز باید تلاش کنیم تا بتوانیم امتیازات لازم برای صعود را کسب کنیم و باید هوشیار باشیم.

سرمربی پرسپولیس پس از کنفرانس خبری به سایت بدراشگاه پرسپولیس گفت: به هواداران تبریک می‌گویم و امیدوارم بتوانیم در بازی های بعدی هم آنها را خوشحال کنیم. می دانم بازی بسیار سختی با النصر در ریاض داریم. آنها قوی ترین تیم در گروه هستند. بازی این تیم را دیده ام. این تیم یکی از بهترین تیم های حال حاضر آسیا است. بازی سختی داریم و امیدوارم بتوانیم آنجا نتیجه بگیریم. برد مقابل بنیادکار را به هواداران خوبمان تقدیم می‌کنیم.

درخشان در پایان گفت: روزهای سختی را در پرسپولیس سپری کردیم و فشار زیادی روی ما بود.

برغم اینکه سال ها در پرسپولیس بازی و مربیگری کرده بودم فکر نمی کردم تا این حد فشار و مشکل بوجود بیاید. واقعا خیلی فشارها را تحمل کردیم و روزهای سختی را سپری کردیم و حالا با این دو برد و البته برد مقابل پدیده و تساوی برابر صبا در چهار بازی اخیر نتایج خوبی گرفته و شرایط خوبی داشته ایم. امیدوارم که بتوانیم در ادامه باز مایه سربلندی و خوشحالی هواداران شویم.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: