برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۱۳۷۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۴
موگرینی:
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که دستیابی به یک توافق جامع در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به‌نفع همه طرفهای مذاکره کننده خواهد بود.
 هشت صبح:  فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که دستیابی به یک توافق جامع در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 به‌نفع همه طرفهای مذاکره کننده خواهد بود.

 موگرینی که در اندیشکده لندنی «چتهم هاوس» صحبت می‌‌کرد، روز سه‌شنبه از ایران و قدرت‌های جهانی خواسته است اراده سیاسی خود را برای دستیابی به توافق هسته‌ای نشان دهند.

توافق خوب هسته‌ای در دسترس است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم فرصت را از دست بدهیم و اگر طرفین همچنان به همکاری‌های خود ادامه دهند و اراده سیاسی برای دستیابی به این توافق داشته باشند، یک توافق خوب در دسترس ماست.

 آخرین دور مذاکرات دوجانبه ایران و آمریکا روز دوشنبه در ژنو در حالی به پایان رسید که طرفین ارزیابی مثبتی از آن داشتند به‌طوری که جان کری وزیر خارجه آمریکا عنوان کرده که پیشرفتی در کار حاصل شده است.

همچنین محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران گفته است که درباره کلیات توافق حاصل شده و تنها جزییات باقی مانده است.

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 این هفته در حالی در شهر ژنو سوئیس برگزار شد که طرفین پس از گفت‌وگوها ارزیابی نسبتاً مثبتی ارائه و عنوان کردند که پیشرفت‌هایی صورت گرفته، اما همچنان راه زیادی تا توافق وجود دارد.

دور بعدی مذاکرات ایران و کشورهای گروه 1+5 هفته آینده در ژنو و یا لوزان سوئیس برگزار می‌شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: