برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۱۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۳
افشاگري يك نماينده مجلس
آنگونه كه از اخبار و شواهد مشخص است حاميان دولت نهم و دهم خيز بلندي را براي فتح مجلس در سال آينده برداشته اند و برخلاف همه جريان هاي سياسي كه در بلاتكليفي نسبي به سر مي برند، برنامه ريزي دقيقي براي روزهاي حساس سال آينده دارند.
گروه سياسي هشت صبح: محمود احمدي نژاد اگرچه اين روزها كمتر در عرصه سياست كشور خودنمايي مي كند و جز چند جمله منسوب به او چيزي در سياست شنيده نمي شود، اما كيست كه نداند كه «قدرت» چيزي نيست كه سياستمداران به دنبال آن نباشند حتي اگر به ظاهر از عناوين ديگري براي توجيه رفتار سياسي خود استفاده كنند. 

آنگونه كه از اخبار و شواهد مشخص است حاميان دولت نهم و دهم خيز بلندي را براي فتح مجلس در سال آينده برداشته اند و برخلاف همه جريان هاي سياسي كه در بلاتكليفي نسبي به سر مي برند، برنامه ريزي دقيقي براي روزهاي حساس سال آينده دارند. 

عوض حيدرپور عضو كميسيون امنيت ملي مجلس در گفت و گويي كه با روزنامه شرق داشته به تحركات اين جريان اشاراتي داشته است. 

هشدار ما مجلسی‌ها که به همان تاریخ مجلس هفتم و افشاگری درباره چک‌های پنج‌میلیونی بازمی‌گردد. این یک رویه اشتباه است که متاسفانه به اشکال مختلف ظهور می‌کند. سیاست و نماینده‌شدن، پول می‌خواهد و برخی هم از این پول‌ها دارند. 

خیلی اوقات پول قاچاق، رانت و پول کثیف وسط کار می‌آید که باید از آنها حذر کرد. متاسفانه دوباره فضای انتخابات فعال شده و به‌جز رحیمی که روانه زندان شده، بقیه تیم همگی فعالند.

همه ( تيم احمدي ن‍ژاد) کار می‌کنند. ساختمانی چند طبقه در اختیار رییس آن تیم است و انتخابات آینده را از همان‌جا مدیریت می‌کنند. 

آنها ارتباط با استان‌های مختلف را شروع کرده‌اند. سرتیم‌ها مشخص شده و با افرادی که رییس آنجاست، تماس می‌گیرند و مسایل تا حدودی مشخص شده. اینها تماس‌های متعددی دارند. سرتیم شیراز، مشهد، آذربایجان و تبریز و آدم‌ها همگی مشخص شده‌اند و کارها شروع شده. 

اسناد را داریم، ولی وظیفه ما نیست. اما دستگاه‌های امنیتی می‌دانند که ساختمان هزینه دارد، اینکه شب صد نفر جمع می‌شوید و شام می‌خورید -جهت تبلیغ -اینها همگی هزینه دارد. رصد این هزینه‌ها بر عهده دستگاه‌های امنیتی است. 

خود ما هم در بحث انتخاباتی فعال بوده‌ایم و رقم دستمان است. ستاد شهرستان اداره می‌کردیم و می‌دانیم برگزاری انتخابات و هزینه‌ها چه میزان است. برای مجلس نهم حدود٢٠٠ میلیون تومان و مجلس هشتم رقمی حدود٨٠ تا ١٠٠ میلیون تومان. 

هر نامزدی که بنای نماینده‌شدن دارد، باید رقمی حدود ٤٠٠ تا ٥٠٠میلیون تومان هزینه کند. حالا تصور کنید از همان‌ساختمان معروف تماس بگیرند که ما شما را حمایت می‌کنیم. سیاست هم این روزها ‌گران شده و نمی‌شود همین‌جوری ورود کرد. 

مسلم است هزینه‌ها از کجا می‌آید، از همین مسیرها می‌آید. گاهی هم از پول‌های کثیف. ما گزارش‌هایی داریم و گزارش‌هایی هم به دستمان رسیده. همه‌چیز را هم رصد می‌کنیم. از سرگروه‌ها هم مطلعیم. در همین تبریز برای نمونه یکی از مسوولان دولت قبل سرتیم شده‌اند و کار را هم شروع کرده‌اند. ما تمام مستندات را به اینها می‌دهیم، اما باید در بیاورند اینها چه کسانی هستند و با چه پول و سرمایه‌ای ستادها آغاز به کار کرده. 

پول کثیفی که رحمانی‌فضلی به آن اشاره کرده در سرمایه‌گذاری‌های منسجم دولت گذشته دیده می‌شود؛ از هتلداری و بانکداری گرفته تا برخی پولشویی‌ها. برای نمونه در دوره گذشته فلان بانک یا سلسله هتل‌های زنجیره‌ای راه‌افتاده که حالا سودش توی جیب برخی خواص خواهد رفت یا همین ماجرای زنجانی. 

آنها در دوره قبل دست بابک زنجانی را حسابی باز گذاشته بودند، اتفاقا برای همین روزها. سرنخ اینها می‌رسد به همان ستادی که برای انتخابات مجلس قد علم کرده است. 

ردپای این پول را که بگیری به ولنجک می‌رسد و برخی تلاش‌های انتخاباتی.


روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: