برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۱۰۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۲:۳۰
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که از طریق ربایش نوجوانان اقدام به سرقت اموال آنان کرده بود، خبر داد.
 در ساعت 18:45 روز 28 بهمن ماه نوجوان 13 ساله ای به نام سعید، با مراجعه به واحد گشت کلانتری 112 ابوسعید به مأمورین و نشان دادن فردی در خیابان وحدت اسلامی، اعلام کرد که این شخص قصد ربایش وی را داشته اما او موفق به فرار شده است.

با توجه به اظهارات این نوجوان مأموران به قصد تحقیقات به این فرد مراجعه کرده اما این شخص به محض مشاهده مأمورین اقدام به فرار کرد که با تعقیب مأموران، وی دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

در حالیکه سعید به همراه مادرش به کلانتری 112 ابوسعید رفته بود، در اظهاراتش عنوان داشت که فرد دستگیر شده قصد ربایش وی را داشته است؛ لذا پرونده مقدماتی با موضوع "تلاش برای ربایش" تشکیل و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 11 تهران، برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سعید پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از داخل کوچه شهید حیدری که خانه یکی از بستگانم در آنجاست، در حال بازگشت به خانه خودمان بودم که فرد دستگیر شده مرا صدا کرد و با نشان در یک واحد آپارتمانی و به بهانه اینکه عینکش را همراه ندارد، از من درخواست کرد تا نوشته روی یکی از زنگهای آیفون ساختمان را برایش بخوانم؛ قصد خواندن نوشته روی زنگ آیفون را داشتم که ناگهان این شخص دستانش را بر روی دهانم گذاشت تا نتوانم درخواست کمک کنم و قصد داشت که مرا با خود ببرد. در یک لحظه با گاز گرفتن دست متهم، دست این شخص در یک لحظه باز شد و من بر روی زمین افتادم که موفق به فرار شدم. پشت خودروهای پارک شده مخفی شده بودم که متوجه ماشین پلیس شدم؛ خودم را به مأموران پلیس رسانده و با نشان این شخص موضوع را به آنها اطلاع دادم.

بنیامین ( 40 ساله ) که دارای چندین سابقه دستگیری در زمینه سرقت است، در اعترافات خود عنوان کرد که بدین شیوه و شگرد قصد سرقت داشته است.

متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: بدین شیوه و شگرد از نوجوانان 12-10 ساله و به بهانه های مختلف درخواست کمک می کردم و زمانی که به من نزدیک می شدند، به قصد سرقت پول و دیگر اموال باارزش همراهشان اقدام به گرفتن آنها می کردم تا بتوانم محتویات داخل جیب هایشان را سرقت کنم.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوه و شگرد استفاده شده در انجام جرایم ارتکابی از سوی متهم و به جهت شناسایی دیگر جرایم و همچنین شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

وی از کلیه شکات که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: