برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۷۰۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۶
آنچه در برنامه نود گذشت؛
برنامه این هفته نود در حالی روی آنتن رفت که در آن به مسائل مختلفی از جمله مشت‌های گره کرده امیر قلعه نویی مقابل استقلال و آنالیز بازی سطح بالای سپاهان با فولاد پرداخته شد.
به گزارش هشت صبح، برنامه این هفته نود با سئوال بهترین بازیکن دو ماه اخیر لیگ برتر فوتبال ایران آغاز شد که برای این سئوال گزینه‌های مرتضی پورعلی گنجی، آندرانیک تیموریان، قاسم حدادی فر، سجاد شهباززاده و ووریا غفوری در نظر گرفته شده بود.

حاشیه‌های بازی ملوان با راه آهن و فریاد منشوری کریمی

سپس گزارشی از بازی ملوان با راه آهن و مشکلات تیم راه آهن پخش شد. دوربین برنامه نود که در کنار زمین این مسابقه قرار داشت، صحبت‌های منشوری سرمربی تیم ملوان را کنار زمین ضبط کرده بود ولی با گذاشتن صدای بوق روی حرفهای فیروز کریمی، آنرا پخش نکرد.

تقویم نود و مشت‌های گره کرده قلعه نویی

در بخش تقویم نود، بعد از پخش تصویر پنالتی گرفتن مازیار زارع دربازی ملوان با پرسپولیس، تصویر بازیکنی پخش شد که همانند زارع به اجبار درون دروازه قرار گرفته بود موفق شد با مهار سه ضربه پنالتی، زمینه حضور تیمش در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را فراهم کند. در این بخش همچنین مشتهای گره کرده امیر قلعه نویی سرمربی وقت تیم مس کرمان در بازی با استقلال بعد از پیروزی برابر این تیم پخش شد. علاوه بر این، تقویم نود اشاره ای به حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا به خاطر عدم ارسال اسامی بازیکنان به کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت که تصویر امیر قلعه نویی در حالی که به گزارشگر تلویزیونی اطمینان می‌داد مشکلی متوجه استقلال نیست، روی آنتن رفت.

آنالیز فنی سپاهان – فولاد و استانداردهای جهانی بازی لیگ برتری

برای آنالیز فنی، دیدار دو تیم فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان در نظر گرفته شده بود. تیم آنالیز برنامه نود گزارش داد که این مسابقه 58 دقیقه زمان مفید داشته که در لیگ ایران بی نظیر بوده است. در حالی که دربی ایران بین دو تیم استقلال و پرسپولی فقط 42 دقیقه زمان مفید داشته و میانگین زمان مفید لیگ برتر 53 دقیقه است. همچنین تعداد پاس‌های این بازی 860 پاس بود که این تعداد با دیدار دربی (465 پاس) و دیدار لورکوزن با ولفسبورگ (بیش از 800 پاس) مقایسه شد.

در این مسابقه مهدی شریفی تک گل سپاهان را به ثمر رساند. طبق آنالیز برنامه، این پانزدهمین گل شریفی در لیگ برتر بوده است که 11 گل آن با ضربه تک ضرب به ثمر رسیده؛ موضوعی که تمجید برنامه نود را در پی داشت.

اشتباهات تاثیرگذار داوران در مسابقات لیگ

مسعود مرادی کارشناس داوری برنامه نود بود. او تاکید کرد که تصمیم داور بازی صبا با تراکتورسازی در اعلام پنالتی به سود تراکتور اشتباه بوده و در یک صحنه دیگر بازیکن تراکتورسازی باید اخراج می شده است. طبق گفته مرادی، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم نفت در بازی با پیکان باید از زمین اخراج می‌شد ولی داور چنین تصمیمی نگرفته بود. مرادی همچنین گل دوم تیم نفت به پیکان را صحیح دانست؛ گلی که داور مسابقه مردود اعلام کرده بود.

آنالیز گلرها و اشتباهات مرگبار دروازه‌بان تراکتورسازی

یکی دیگر از بخش‌های برنامه نود، آنالیز عملکرد دروازه‌بان‌های لیگ برتر بود. به طور کلی خروج از شش قدم و متعلق نبودن توپ به دروازه‌بان‌ها مهمترین نقطه ضعف آنها بوده است. نکته جالب اینکه «عیسی اندوی» دروازه‌بان جدید تراکتورسازی بدترین آمار را در میان دروازه بان‌های لیگ داشته است. او که در نقل و انتقالات نیم فصل به تیم تراکتورسازی پیوسته است، روی همه گل‌هایی که تاکنون دریافت کرده، مقصر بوده است!

پوری حسینی: مسئولان استقلال اهمال کردند

پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی به همراه امیر رضا خادم به عنوان میهمانان حضوری برنامه نود بودند تا واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را بررسی کنند. البته صحبت‌های خادم بیشتر حول و حوش باشگاه پرسپولیس بود و پوری حسینی درباره ابهامات واگذاری توضیحاتی ارائه کرد.

وی تاکید کرد: این برای اولین بار بود که در جمهوری اسلامی ایران، یک برند قیمت گذاری شده است. موسسه‌ای که روی استقلال و پرسپولیس قیمت گذاری کرده، بین المللی است و از شش روش مختلف برای این هدف استفاده کرده است. قیمت استقلال و پرسپولیس کارشناسی بود ولی قبول داریم که این موضوع هنوز مشکلاتی دارد چون فوتبال ایران هم حرفه ای نیست.

رئیس سازمان خصوصی سازی درباره معارض داشتن زمین‌های استقلال و پرسپولیس هم تصریح کرد: اگر سازمان خصوصی سازی سهامی را فروخت و بعد مشخص شد که این سهام جزو دارایی نبوده و خریدار متضرر شده است، خریدار می‌تواند به هیات داوری مراجعه کند و این موضوع را پیگیری کند.

پوری حسینی درباره زمین «تلو» که متعلق به باشگاه استقلال بود و از این باشگاه پس گرفته شد، گفت: به نظرم مسئولان باشگاه استقلال در دفاع از این موضوع اهمال کرده و خوب از این دارایی خود دفاع نکردند.

امیر رضا خادم هم درباره تصمیماتش در باشگاه پرسپولیس گفت: اگر بگویم از تصمیماتی که گرفته ایم پشیمانم، مورد قبول مردم نیست. اگر بگویم بله، از تصمیماتم پشیمان که این هم مورد قبول من نیست.

شوخی دردسرساز عادل با قلعه نویی!

در بخش پایانی برنامه هم گزارشی از لیگ دسته اول پخش شد. البته عادل فردوسی پور در خلال صحبت های خادم، گفت که پیامهای زیادی را بعد از  پخش تصویر امیر قلعه نویی هنگام کارشناسی داوری بازی استقلال (که به آن به دیده طنز نگاه کرده بود) دریافت کرده است. مجری نود تاکید کرد که همانطور که به صورت جدی و فنی به عملکرد امیر قلعه نویی می‌پردازد و حتی «قلعه نویی تایم» را در فوتبال در حمایت از سرمربی استقلال به کار برده، پخش کلیپ برنامه این هفته صرفا جنبه شوخی داشته است.

مدافع نفت بهترین بازیکن دو ماه اخیر لیگ برتر

بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در مسابقه پیامکی این هفته برنامه نود شرکت کرده بودند که 37 درصد شرکت کنندگان به مرتضی پورعلی گنجی مدافع تیم نفت تهران به عنوان بهترین بازیکن دو ماه اخیر لیگ رای دادند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: