برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۶۹۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۲
رئیس جمهور سابق آمریکا با ابراز تأسف نسبت به وجود مشکلات متعدد در رابطه با قاچاق مواد مخدر در مکزیک، به دلیل نقشی که کشورش در بدتر شدن شرایط این کشور داشته از مقامات مکزیکی عذرخواهی کرد.
در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «بیل کلینتون» رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا (1993 - 2001) روز یکشنبه طی سخنانی در اجلاس «جوانان و بهره‌وری» که در «مکزیکوسیتی» پایتخت مکزیک برگزار شده بود نسبت به وجود مشکلات متعدد در حوزه قاچاق مواد مخدر در این کشور اظهار تأسف کرده و در ادامه به دلیل نقش منفی کشورش در بدتر شدن این شرایط در مکزیک از مقامات آن عذرخواهی کرد.

«کلینتون» در این رابطه خطاب به مقامات مکزیکی اعلام کرد: شما هرآنچه را که لازم دارید در اختیار نیز دارید، من آرزو دارم که دیگر اثری از قاچاق مواد مخدر نباشد و این مسئولیت شما نیست؛ چرا که ما تمامی راههای هوایی و دریایی برای جلوگیری از این اقدام غیرقانونی را کنترل کردیم و در نهایت خلافکاران مجبور به استفاده از راه‌های زمینی شدند که من بابت این موضوع از شما عذرخواهی می‌کنم.

وی در این مراسم خاطرنشان کرد که تمامی کشورها در این کره خاکی دارای مشکلاتی هستند و مکزیک تنها کشوری نیست که شاهد حوادث گوناگون و مشکلات متعدد است، به همین دلیل از مردم این کشور خواست تا با تمرکز بر مسائل مثبت و نگرشی خوب به پیشرفت مکزیک کمک کنند.

«کلینتون» در ادامه سخنانش مقامات مکزیکی را توصیه کرد تا علاوه بر استخراج نفت از سایر بخش‌های انرژی نیز بهره‌مند شود و بدین گونه باعث رشد بیشتر اقتصاد کشور خود شوند.

رئیس جمهور سابق آمریکا همچنین بیان کرد: شما حتی زمانی که نفت ارزان است نیز می‌توانید کار کنید و اقتصاد خود را به دور از حوزه نفتی پیشرفت دهید تا بتوانید در صادرات نفت و آموزش مردم موفق باشید.

در گذشته باندهای قاچاق تنها از راه‌های هوایی و دریایی برای انتقال اجناس خود استفاده می‌کردند، از زمانی که دولت آمریکا این راه‌ها را کنترل کرده و آن را برای قاچاقچیان مسدود کرد آن‌ها مجبور به استفاده از راه‌های زمینی شدند؛ به همین دلیل امروز مکزیک تبدیل به گذرگاهی برای قاچاقچیان شده است.

به گزارش محققان دانشگاه «سن دیگو» کارتل‌های مواد مخدر مکزیک از سال 2005 تا 2009 حدود 15هزار سلاح از ایالات متحده آمریکا دریافت کرده‌اند.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی